Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Valpen jeg har nå bæsjer ikke 20min-1time etter mat slik som jeg har vært vandt til med tidligere valper. Han er nå 11 uker får mat 4g om dagen. Fra han spiser til han bæsjer ka det ta opp til 4timer. Avføringen er da fin når han går på do 4 timer etter frokost, lunsj, middag og kveld. Men etter å ha sovet gjennom natten så er avføringene hans veldig tørr, virker som det er vanskelig for han å få det ut når han skal ut på morningen. Virker som han strever litt med å få det ut. Gjelder kun om morningen. Noen som har opplevd det samme? Og har tips til hva som ka hjelpe han. Han får oppblåst Acana puppy tørrfôr. Han drikker regelmessig hele dagen, men på natta vil ha ikke ha vann. Har målt opp for å sjekke om han drikker.

Fikk et tips om å gi han psyllumfrø av dyrlegen for å tilføre mer fiber. Noen som har gitt det til sine valper?

Skrevet
1 time siden, simira skrev:

Jeg tipper Acana er såppas konsentrert at det bruker lengre tid gjennom systemet, rett og slett. Har du vurdert å kombinere med våtfôr eller rått?

Vi har vurdert det, men har vært veldig fornøyd med Acana på tidligere hunder, dette fordi vi reiser mye og er på lengre overnattinger i skog og hytter og ikkehar mulighet til å hamre oss våtfor. Skal legges til at han hadde diaré første uken vi fikk han fordi han hadde spist noe han ikke burde. Gikk på litt zoolac og skånefôr før vi kom oss over på Acana. Brukte 1,5 uke på å kommers over på det og har nå gått kun på Acana siden onsdag. 

Skrevet

Vi har stort sett fôret 50/50 vått og tørt, da kan man flekse til bare tørt når det er upraktisk med rått av ulike årsaker. Litt avhengig av hva som går under "lengre overnattinger" så får man jo også greit med seg rått til de første par dagene, litt avhengig av utetemp og hva man bærer av vekt.

Skrevet
58 minutter siden, simira skrev:

Vi har stort sett fôret 50/50 vått og tørt, da kan man flekse til bare tørt når det er upraktisk med rått av ulike årsaker. Litt avhengig av hva som går under "lengre overnattinger" så får man jo også greit med seg rått til de første par dagene, litt avhengig av utetemp og hva man bærer av vekt.

Som regel er vi borte 14 dager om gangen når vi er ute om sommeren

Skrevet
14 minutter siden, simira skrev:

Poenget er at om hunden er vant til både rått og tørt så er det ikke problem å bare fôre tørt den tiden dere er på tur.

Det er jeg klar over:) Vi har begrenset med fryseplass hjemme. Kun 3 skuffer under kjøleskapet. Det er også en av grunnene til tørrfôr

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...