Gå til innhold
Hundesonen.no

Ut på tur igjen,video og bilder


Renate A

Recommended Posts

Nå har opptreningen av Chicka begynt og jeg er så utrolig stolt over hun for hun er så flink. :klapp

Vi er ute på 1 1/2 times tur på formiddagen hvor vi går uten pauser, idag gikk vi på golfbanen hvor det var litt løs snø i stiene så hun fikk bruke seg litt.

Nå vi kommer hjem får hun Streching og på kvelden massere jeg hun og Strecher hun igjen.

Film:

Se Chicka løper igjen!!!

Ser seg litt rundt

Golf banen er vår favoritt sted å gå på tur, det er åpent og fint og vi får lov til å gå hvor vi vil.

Jeg trenger bare å si "banen" til Chicka så blir hun i 120..kanske ikke så rart:

a01.jpg

Stort og fint med stier på kryss og tvers. Langt der borte kan dere se akebakken.

a03.jpg

Enda flere stier.

a02.jpg

Dyp snø gitt..

a04.jpg

Stolt Chicka ser utover banen "sin"

a06.jpg

Chickabortevekk

a05.jpg

Her har hun vært litt "Prinsesse vil ikke" igjen, hun SKULLE gå den stien mens jeg skulle fortsette hjem, her kommer hun tilbake litt fornermet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...