Gå til innhold
Hundesonen.no

Lars!?


Ulvinne

Recommended Posts

Noen som kalte seg Lars la meg til på msn for et par dager siden. Personen la igjen en link og logget seg så av uten og fortelle hvem denne var.

Jeg lurer derfor på om noen her vet hvem dette kan være eller aller helst om personen kunne tatt kontakt med meg og fortelle hva denne mente med denne linken.

Det er ikke bare at jeg er nysgjerrig at jeg spør men jeg trenger helt seriøst og vite det.

Jeg blir/er ikke sint eller noe på denne personen. Jeg vil bare veldig gjerne vit hva personen mente med og legge igjen denne linken.

Om personen ikke heter Lars kan det være hunden e.l til denne gjør det.

Håper personen det gjelder tar kontakt med meg her på PM eller via msn,eller at noen kan fortelle meg hvem dette er.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er nok noen fra hundesonen siden personen la igjen link til en spesiell side her..

Hadde ikke så lyst til og legge ut dette offentlig men hvis det må til for at peronen kan ta kontakt med meg så gjør jeg det. For jeg er som sagt ikke sint e.l personen har ikke gjort noe galt.

Men jeg har kraftig paranoia(det er diagnosisert),så jeg sliter veldig da noen jeg ikke vet hvem er tar kontakt med meg.

jeg trenger ikke vite noe navn på denne personen e.l jeg vil bare veldig gjerne vite hvorfor han/henne tok kontakt og la igjen denne linken.

Håper ikke dere dømmer meg nå.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lars er vel et av de vanligste, norske navnene, blir hardt å spekulere i hvem av dem det kan være.

Ulvinne: har du en relativt anonym adresse og ikke legger den rundt alle veier er det bare å prøve å roe ned nervene, evt blokkere personen om du syns det var ekkelt eller sende vedkommende en mail om nysgjerrigheten tar overhånd.

(jo, jeg vet hvordan det er å være paranoid, det er ikke alltid like rasjonelt og fryktelig vondt, men)

Pust rolig med magen ti ganger, ingen her inne i hvert fall som har grunn til å ville deg vondt ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lars er vel et av de vanligste, norske navnene, blir hardt å spekulere i hvem av dem det kan være.

Ulvinne: har du en relativt anonym adresse og ikke legger den rundt alle veier er det bare å prøve å roe ned nervene, evt blokkere personen om du syns det var ekkelt eller sende vedkommende en mail om nysgjerrigheten tar overhånd.

(jo, jeg vet hvordan det er å være paranoid, det er ikke alltid like rasjonelt og fryktelig vondt, men)

Pust rolig med magen ti ganger, ingen her inne i hvert fall som har grunn til å ville deg vondt ;)

Personen har ikke vært ubehagelig mot meg så ingen grunn til og blokkere h*n..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...