Gå til innhold
Hundesonen.no

Kontakt med oppdretter eller ikke


Recommended Posts

Skrevet (endret)

Vi står på valpeliste. Hvor ofte er det vanlig å ha kontakt med oppdretter på Mail? Hvor ofte før valpene blir født? Og hvor ofte etter at valpene blir født? Vi er usikre på om vi skal ta kontakt med oppdretter eller om vi skal vente med når oppdretter tar kontakt med oss? Fordi vi vil heller ikke mase heller sånn at vi virker helt desperate men samtidig er vi intressert i å vite litt. Ønsker ikke å være altfor avventende heller. Kjekt å vite sånn at vi kan ta fri osv. Hva synes dere om dette og hva er det som er mest vanlig å gjøre? Valpene blir leveringsklare rundt påsketider.

Endret av Alicia
Skrevet

Har oppdretter facebook eller bruker de helst nettside/mail? Dersom de har facebook så gjør det saken mye lettere! Da holder man seg oppdatert, og man kan kommentere/like bilder av hundene. Da får du også gjort det klart at du er såpass interessert at du følger gjennom svangerskapet også, og det tenker jeg er heldig. Da er du ikke en som bare hopper på i siste liten, og det er nok et pluss for mange oppdrettere. 

Jeg har aldri drevet oppdrett, men jeg går ut i fra at det kan føles skummelt ut for mange. De har et kjempestort ansvar overfor valpene de har blitt glade i, og jeg tipper den store skrekken er å selge til valpekjøpere som ikke tar seg godt av hunden, eller som ikke klarer å stå løpet ut når valpe/unghundtiden blir vanskelig. Å vise at man er med gjennom svangerskapet gir i allefall en indikasjon om at du er tålmodig.




 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...