Gå til innhold
Hundesonen.no

er hun sjalu?


~Marlene~

Recommended Posts

Skrevet

jeg prøver så godt jeg kan å trene begge hundene like mye...men tia strekker ikke alltid til!

å ssiden mira er i valpefasen trenr jeg automatik mira mere siden hun er i tenårene nå ;)

men det plager meg at hver gang jeg nevner navne til mira eller sier gå å legg deg TIL mira så får vega hetta hun logrer meg halen klynker å bærer seg :D ?

jeg vet ikke om hun er sjalu eller om hva det kan være?

jeg får ont inni meg når jeg ser det sørgmodige blikke til vega når jeg snakker tim mira( jeg snakker jo masse til vega og da) de er som oftest med meg begge 2 men av og til kan jeg ikke ha begge med...

noen tips?

vega har og bynt å gå legge seg på mamma sitt rom etter at mira såver på mitt rom..før såv hun nede i gangen. så jeg er begynt å ta vega på mitt rom å da er hun automatisk går rett under senga å legger seg!

hun virker heller ikke noe særlig gla i mira..de sover aldri sammen :D

hun virker sjalu. jeg prøver som sagt å trene begge like mye :D

Skrevet

Ja, det er ganske normalt hun hunder blir sjalu på hverandre.

MEN jeg tror ikke det har noe med trning å gjøre. Vega må ha oppmerksomhet, kos og lek . Du må få Vega føle seg som en del av familien .. ! ikke bare trenes!

Skrevet

Ta deg turer med bare Vega, hvor dere leker og har det gøy. Vis henne at du også er glad i henne, kos med henne ol.

Skrevet

enig med de andre her ;) vega er tross alt vant til og ha all din oppmerksomhet hele tiden, uten og dele med en annen valp. sett av tid til bare vega, der dere gjør ting hun elsker :D

Skrevet

Hunder er ikke sjalu.

Men at Vega kommer når du snakker til Mira kan jo være at hun tror du snakker til henne? Og at Vega har lyst på oppmerksomhet, og hver gang hun får sjansen så kommer hun. Når jeg snakker til en annen hund kommer Cita med gang løpende. Men det vil ikke si at hun er sjalu (som sagt, hunder er ikke "sjalu").

Men jeg håper ikke du har mindre tid til Vega nå som du har fått Mira. Når man kjøper seg en ny hund MÅ man vite at man har like mye tid til dem begge!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...