Gå til innhold
Hundesonen.no

er hun sjalu?


~Marlene~

Recommended Posts

Skrevet

jeg prøver så godt jeg kan å trene begge hundene like mye...men tia strekker ikke alltid til!

å ssiden mira er i valpefasen trenr jeg automatik mira mere siden hun er i tenårene nå ;)

men det plager meg at hver gang jeg nevner navne til mira eller sier gå å legg deg TIL mira så får vega hetta hun logrer meg halen klynker å bærer seg :D ?

jeg vet ikke om hun er sjalu eller om hva det kan være?

jeg får ont inni meg når jeg ser det sørgmodige blikke til vega når jeg snakker tim mira( jeg snakker jo masse til vega og da) de er som oftest med meg begge 2 men av og til kan jeg ikke ha begge med...

noen tips?

vega har og bynt å gå legge seg på mamma sitt rom etter at mira såver på mitt rom..før såv hun nede i gangen. så jeg er begynt å ta vega på mitt rom å da er hun automatisk går rett under senga å legger seg!

hun virker heller ikke noe særlig gla i mira..de sover aldri sammen :D

hun virker sjalu. jeg prøver som sagt å trene begge like mye :D

Skrevet

Ja, det er ganske normalt hun hunder blir sjalu på hverandre.

MEN jeg tror ikke det har noe med trning å gjøre. Vega må ha oppmerksomhet, kos og lek . Du må få Vega føle seg som en del av familien .. ! ikke bare trenes!

Skrevet

Ta deg turer med bare Vega, hvor dere leker og har det gøy. Vis henne at du også er glad i henne, kos med henne ol.

Skrevet

enig med de andre her ;) vega er tross alt vant til og ha all din oppmerksomhet hele tiden, uten og dele med en annen valp. sett av tid til bare vega, der dere gjør ting hun elsker :D

Skrevet

Hunder er ikke sjalu.

Men at Vega kommer når du snakker til Mira kan jo være at hun tror du snakker til henne? Og at Vega har lyst på oppmerksomhet, og hver gang hun får sjansen så kommer hun. Når jeg snakker til en annen hund kommer Cita med gang løpende. Men det vil ikke si at hun er sjalu (som sagt, hunder er ikke "sjalu").

Men jeg håper ikke du har mindre tid til Vega nå som du har fått Mira. Når man kjøper seg en ny hund MÅ man vite at man har like mye tid til dem begge!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...