Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

https://www.vg.no/annonsorinnhold/rema1000/artikler/hubbard/

Jeg kjenner jeg er delt i denne saken..Klart det er bedre at denne rasen vokser saktere og får mer 'utfordrene' miljø ( hvor lenge og følges det opp av alle bøndene..?) men det er fremdeles storskala  industriproduksjon av dyr. For de som har hatt høns som har formert seg naturlig, altså ruger og oppdrar kyllingene selv, så vet man hvilke sterke bånd det er mellom høna og kyllingene og hvor langt en slik oppvekst er fra 'trygg og god'. 

Er det riktig av Dyrevernsalliansen og støtte dette? 

Skrevet (endret)
25 minutter siden, QUEST skrev:

https://www.vg.no/annonsorinnhold/rema1000/artikler/hubbard/

Jeg kjenner jeg er delt i denne saken..Klart det er bedre at denne rasen vokser saktere og får mer 'utfordrene' miljø ( hvor lenge og følges det opp av alle bøndene..?) men det er fremdeles storskala  industriproduksjon av dyr. For de som har hatt høns som har formert seg naturlig, altså ruger og oppdrar kyllingene selv, så vet man hvilke sterke bånd det er mellom høna og kyllingene og hvor langt en slik oppvekst er fra 'trygg og god'. 

Er det riktig av Dyrevernsalliansen og støtte dette? 

Jeg tenker dette er et steg i riktig retning, og det er nok det Dyrevernalliansen støtter.
Jeg tror ikke vi vil komme dithen, med det første, at vi bare kjøper kjøtt fra små gårder osv. 
Derfor tenker jeg at dette er en veldig god ting. Det settes fokus på levekårene på en litt annen måte, og herfra kan man jo kanskje tenke seg at det vil fortsette i den retninga :) 

Har vokst opp med selvforsyning av høner, ender, gjess og egg (vi hadde en del fugl, men likevel i liten skala all den tid den var ment kun for oss), og anser det ikke som realistisk å fôre på mange mennesker på denne typen dyrehold.
Skal vi belage oss på å bli veggiser, hele menneskeheten, så trenger vi faktisk en god del jord for å produsere mat da også.
Slett ikke sikker på at det er noe bedre enn å ha behov for f.eks. beitemark.
Sry, fullstendig avsporing :P 
Jeg er god på sånt...

 

Legge til: Jeg synes i utgangspunktet man skal omfavne alle dyrevelferdsmessige forbedringer i vår produksjon av kjøtt/mat. Kritisk skal man selvfølgelig være, men da mer ifht hva man også bør forbedre. 
Og veldig kritisk kan man være om man ser at tiltak ikke fungerer som planlagt. 
Skal man pøse på med negativ kritikk fordi forbedringer ikke er fullstendig optimale alltid, så er jeg redd man en dag når et punkt der ikke noen tiltak og endringer overhodet blir verdsatt.
Man kan alltid forbedre seg, og jeg tror man tjener mer på å heie frem de som går i rett retning, slik at man tvinger resten til å følge på :) 
 

Endret av Shokata
  • Like 5
  • Thanks 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...