Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Synes på sett og vis at dette forskningsresultatet selges på en merkelig og clickbaitete måte. At hunder er intelligente og gjør det som gir størst odds for positiv forsterkning er i seg selv ikke banebrytende, og å kalle de for "sleipe jvler" er å dra strikken ganske langt IMO. Å være en sleip jævel er det mennesker er når de kaldhjerta klipper av balla på griser uten bedøvelse for å tjene penger, det er ikke en hund som repeterer en øvelse mer enn én gang fordi han fikk en særdeles god belønning for det. Men det er vel bare jeg som liker avbalanserte forskningsnyheter :)

Skrevet
23 minutes ago, simira said:

Min formulering og fullstendig humoristisk ment.

Ja, jeg skjønner det - men det er også gjeldende overskrifter på diverse nettaviser. Manipulativ, slu, sleip, etc. Ting jeg ikke anser hunder å være overhodet, og som forskningen overhodet ikke beviser. Men men :P 

Skrevet

hehe.. Jeg syns de er artige, de som lærer seg mønstre og "trener" (vel, gåseøynene er vel overflødige, egentlig, vi blir jo trent) oss folka til å gjøre som de vil. Eller andre hunder i husholdningen, for den saks skyld :ahappy: 

Dina f.eks, hun pleide å invitere Nora til lek da hun hadde spist opp griseøret (eller lignende) om Nora fortsatt hadde igjen, og Nora, som veldig gjerne ville leke med Dina, falt for den taktikken hver gang, hun ble med på "leken", men så fort hun var langt nok unna griseøret, så tok Dina det og spiste det opp. 

Ali er en liten luring, hun har funnet ut at hvis hun løper langs gjerdet og bjeffer på robotgressklipperen til naboen, så roper jeg på henne, og da får hun belønning for å komme. Interessant nok er visst den gressklipperen ekstra "irriterende" om jeg har godbiter i lomma - I wonder why :teehe: Så nå prøver jeg å bare belønne henne om hun kommer før hun begynner å bjeffe på gressklipperen, så får vi se om hun er så smart som jeg tror hun er :ahappy: 

Nora er forøvrig en enkel og ærlig sjel, hun gjør aldri sånt tull som det. Jeg syns hun er litt kjedlig sånn sett, for å være helt ærlig :P 

Guest Kåre Lise
Skrevet
5 timer siden, simira skrev:

Ingenting vi hundeeiere ikke visste fra før såklart, men morsomt studie.

Men erkjenner de det?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! valpen vår på 14 uker har egentlig vært eksemplarisk, bortsett fra litt utfordringer på natt og med bur. Men nå har det virkelig blitt ekstremt mye biting. Vi fører dagbok og ser at det sammenheng mellom overstimulering og lite søvn som gjør at han får disse bite periodene. Det går ikke an å avlede han med gobiter, bein eller ignorering og vi må sette han i timeout for å roe han.    noen som har noen tips til å håndtere dette? Han biter oss til blods og sikter fast når han skal følges i timeout eller ut for å gå på do. Vi vet vi skal prøve å unngå overstimulering og at han må få mer søvn. Men enn så lenge har vi slitt litt med å få han til å roe seg alene på dag og kveldstid 
    • Hei! Jeg var på tur med min hund i Rogalands området i går. Han var i bånd på fjellet. Midt på turen traff vi på en løs hund. Jeg ropte vent på den flere ganger da jeg ikke så eier. Eier hørte mine rop og prøvde å kalle inn sin hund. Den hørte ikke etter og jeg tok min hund (i bånd) mellom beina mine. Jeg ropte og spurte om den var vennlig, svaret jeg fikk var at det visste han ikke. Jeg sa han måtte skynde seg og komme, for å få sin hund under kontroll. Hunden løp bort til min og det ble fullt angrep. Eier nådde frem og regelrett banket opp sin egen hund (slag og spark) for å få den unna.jeg holdt min hund hele tiden, mellom beina mine i bånd. Eier fikk hunden vekk og jeg sa de skulle komme seg bort med en eneste gang. Nå er det flere ting jeg lurer/angrer på. For det første så ble hunden min skadet (bare små skraper men allikevel) og jeg aner ikke hvordan angripende hund har det etter han fikk en slik behandling fra sin eier. Videre ropte jeg til dem at det er lurt å ha hunden i bånd når den ikke reagerer på innkalling, men fikk til svar at det ikke er båndtvang i området. Dette reagerer jeg veldig på. Man skal vel vitterlig ha hunden i bånd dersom den ikke svarer på innkalling og angriper andre? (I bånd) synes ikke dette er en hund som skal gå løs i naturen. Hva kan jeg gjøre?
    • Takk. Vi har nå prøvd med frokost kl 07-08, middag 14-15 og kvelds 19.30-20 tiden. Så får vi se hvordan det går seg til.
    • Neppe. Hvis du ser på rasekatter ville jeg først og fremst satt meg inn i gemytt og behov hos de ulike. 
    • Tror dere at det er lurere med en ekstra stor katt? Sånn som Maine Coon ?  Da kan den sikkert forsvare seg mere og hundene kanskje ser dem på en annen måte når de er større?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...