Gå til innhold
Hundesonen.no

4 måneder gammel valp og må tisse om natten?


Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Vi har en herlig blandingshund og alt går stort sett fint! Han er tilsynelatende ikke så lett å trene til å gjøre ting.. Altså, "sitt" gikk kjempefint og alt etter det, ikke så mye. Det er nærmest ingen bjeffing, går stort sett fint på bånd og vi har relativt få uhell inne (noen svake øyeblikk fra meg og samboeren min gjør at han til tider har 1 uhell inne om dagen).

 

Men det er ikke vårt største problem. 

 

Han har et herlig sovehjerte og det setter vi pris på. Å legge han om kvelden, selv om han noen ganger har sovet litt tidligere på kvelden, skjer helt uten noen som helst lyd. Men. 

Guttebassen må tisse. 


Vi snakker bare én tissetur rundt klokka 4/5 og vi legger oss mellom 10-12, det varierer med dagen og timeplanen. 

 

Dette er riktignok litt slitsomt og jeg leste akkurat at en hund på 16 uker skulle i prinsippet sovet om natten. 

 

Noen her som kan hjelpe oss?<3 

 

Takk!

Skrevet

Helt normalt, det er ingen lov som sier at valper på 16 uker skal klare å holde seg gjennom natten. Bare å ta tiden til hjelp og fortsett å la han komme ut for å tisse om natten. 

  • Like 1
Skrevet

Du skriver at dere legger han på kvelden, og det skjer uten en lyd. Hvor legges han henn? 

At de må tisse på natta er ganske normalt, bare pass på at det da kun er ut og tisse, og inn igjen. Ikke noe morsomt som skjer, da blir det fort en vane. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...