Gå til innhold
Hundesonen.no

Dvergpuddelen Tyson


Monab88

Recommended Posts

Skrevet

Bestemte meg får å lage en egen tråd til Tyson her, da han ikke har blitt omtalt serlig mye her på forumet. :rolleyes:

Som noen kanskje ser så er Tyson IKKE en utstillingshund! ;) Jeg kan ikke mye om puddler, men at Tyson ikke hadde tatt seg ut i ringen ser selv jeg. Vi hadde nok bare blitt ledd av ;)

Han er derimot skogens konge! Elsker å springe på timesvis i skogen. Han elsker også tennisballer, og kan ikke få nok av de. Tror vi har et tyvetalls stykker liggende rundt om kring.

Han er virkelig en STOR hund i liten kropp ;)

tyson.jpg

Tur059.jpg

alkaty.jpg

Nyklipt. Synes ikke han er serlig pen når han ser slik ut ;)

tyson1.jpg

Tyson.jpg

tyson2.jpg

Albinsbursdag002.jpg

Albinsbursdag001.jpg

  • Svar 54
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Takk for svar! :D

Tyson har vert til frisøren i dag :o

(Blitzen jør at han ser litt grå ut i pelsen)

tysonklipp3.jpg

tysonklipp1.jpg

tysonklipp4.jpg

tysonklipp2.jpg

tysonklipp5.jpg

  • 2 months later...
Skrevet

Ikke utstillingsmateriale?

Hvorfor det da, synes at ha er sjempesøt jeg og så lenge han holder seg innenfor rasestandarden kan du jo fint stille han selv om det krever en del pelsstell og pes for deg.

Men artig er det lell - uansett forstår hans glede for skogen - min gutt elsker også skogen, storpuddel.

Skrevet

Ikke utstillingsmateriale?

Hvorfor det da, synes at ha er sjempesøt jeg og så lenge han holder seg innenfor rasestandarden kan du jo fint stille han selv om det krever en del pelsstell og pes for deg.

Men artig er det lell - uansett forstår hans glede for skogen - min gutt elsker også skogen, storpuddel.

Egentlig så aner jeg ikke hvorfor han ikke er noen utstillingshund ;) Vi fikk han jo som omplasseringshund da han var 11 mnd gammel og fikk høre av oppdretter at han ikke egnet seg til utstilling, men har helt glemt hvorfor. Og siden jeg ikke har peiling på puddler så tar jeg ikke sjansen på å entre ringen med han :P

Men selv om han hadde vert innenfor standaren så tror jeg ikke jeg tør å stille han. Han hadde garantert hoppa mer rundt på 2 føtter istede for å løpe på 4, vimsa rund å ikke greid å stå stille. Han er også skeptisk til menn så det hadde vert et problem med en mannlig dommer.

Men hvordan er det med størrelsa på utstilling? Tyson er 35 cm. i mankehøyde, men registrert som toy. Må jeg da få han omregistrert som dverg først?

Så nydelig han er :)

puddel er kjempe hunder det altså :P

Takk :P

turentre.jpg

Skrevet

Tyson er jo selfølgelig nydelig da :)

Men du...Bor du langt fra Eidsvoll eller? For på puddelutstillingen i Juni, så skal de ha sånn "bedømming" av puddler som ikke er i utstillings klipp eller noe, bare for at hvem som helst kan komme å se om det er noe vits i å stille familie hunden sin eller hva den nå er ;)

Skrevet

Tyson er jo selfølgelig nydelig da :)

Men du...Bor du langt fra Eidsvoll eller? For på puddelutstillingen i Juni, så skal de ha sånn "bedømming" av puddler som ikke er i utstillings klipp eller noe, bare for at hvem som helst kan komme å se om det er noe vits i å stille familie hunden sin eller hva den nå er :P

Ja, det leste jeg nettopp om i puddelposten (ja, for nå har vi visst begynt å abonere på PP også :P ). Sa faktisk til mamma at det hadde vert gøy å stille Tyson der :P Men det er nok alt for langt unna. Dessuten så er det dobbeltutstilling på oppdal den helga så det hadde ikke gått uansett ;)

Skrevet

Har bare en berner for tiden og han stilles ja! :)

Det er 3 1/2 år siden Kaisa ble stilt sist. Hadde tenkt å stille i veteran nå etter hun fylte 7 på februar, men rakk jo aldri det.

Skrevet

Har bare en berner for tiden og han stilles ja! :)

Det er 3 1/2 år siden Kaisa ble stilt sist. Hadde tenkt å stille i veteran nå etter hun fylte 7 på februar, men rakk jo aldri det.

Nei, huff :P

Hva har de fått på utstilling da? ;)

Skrevet

Kaisa hadde bare noen ck som beste resultat. Hun alltid vert litt overvektig og umulig å slanke.

Hun ble Bir valp en gang, men da var hun den eneste :P

Albin har fra sine 10 valpesow:

6x Bim

2x Bir

1x Big5

Han har kun blitt stilt 2 ganger som junior og der har han en rød og en blå.

Neste gang er på sunndalsøra 30 april. Da er han unghund :)

Jeg skal prøve å få lagt ut et slags utstillingsbilde av Tyson i morgen. Da må du si hva du synes! :P

EDIT: Det er klin umulig å ta bilder av han når jeg er alene! ;)

Får ta det i morgen :P

  • 1 month later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...