Gå til innhold
Hundesonen.no

Problem hvem som eier Hunden


BamseMor
 Share

Recommended Posts

Heisann!

Jeg trenger litt hjelp,for jeg har fått et problem som ikke var et problem i begynelsen.

Min x samboer og jeg gjorde det slutt i fjor,September.
Jeg ville ha kattene og spurte om han ville ha hunden vi har sammen.Noe han ikke ville.
Den tiden bodde vi hos min mor og han mente min mor burde ha henne. Siden vår hund var mer avhengi av henne enn oss. + Min mor fikk åsså en valp den sommeren åsså.
Å de 2 ble veldig knyttet til værandre. Vi er 2 vitner på han GA hunden til min mor.
Så hele tiden har hunden bodd hos henne siste 2 årene (selv om vi bodde der 1 år sammen,var ho mer med Mor enn med oss)

Etter et år har gått så skriver han til meg at han vil ha tilbake hunden.
Dagen etterpå spør han etter 5.000 kr (hun ble kjøpt for 10.000. Men er 5 år gammel nå og vil ha halvparten av pengene)
Dagen derpå igjen krever han 5.000 kr
Etter en liten stund har vi ikke hørt mer. Men nå har han funnet ut Chippen står på han. men på kjøpskontrakta står det mitt navn.
Vi har ikke noe bevis på at vi begge ga hunden til min Mor. alt var muntlig. Har snakket med han ansikt til ansikt en gang etter det. Alt jeg fikk tilbake var og ordrett fra han "Jeg skrev aldri en kontrakt at jeg ga henne til din mor" 

Så jeg er fortvilet på hva jeg skal gjøre.
Først så gir han henne til min Mor,så skal han ha penger men nå skal han ha hunden. Hva kan jeg gjøre?
Han skal åsså bli Pappa i Mai, men for 3 år siden var vi begge vitner til hunden er ikke spedbarn vennlig i det hele tatt. Ho ville bite ungen som bare det.
Både jeg å min familie er vitne på hun ble fiendelig og han selv og hans mor var der også.

Tusen takk for du tok deg tid for å lese.
Og beklager hvis jeg la dette emne på feil sted.
 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi var samboere og jeg hadde ikke noe inntekt de 5 siste årene vi var sammen.
Han forsørget meg og han ville ha det sann.
Han kjøpte hunden,men lånte mamma 5.000. Siden vi fikk hunden 1 uke for tidlig før lønn.
Vi ga ho de pengen uka etter. Men det har vel ingenting å si, Så lenge han først gir hunden. Å etter 1 år så skal han ha ho tilbake?
vi var hos dyrlegen for 1 uke siden, Å brukte 6.000 kr for å fixe tennene hennes .

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det jeg ville gjort, var å presentere x-samboer en regning for 1 år pass av hunden. 

365 dager a 150 kr døgnet = 54.750 kr 

Så ville jeg lagt til veterinærutgifter, som tannfiksinga på 6.000 kr, mat og andre utgifter man har hatt. Hvis han ikke har gitt bort bikkja, så bør moren din ta seg betalt for å passe den, om ikke noe annet. Tipper han ikke er så interessert i å hente tilbake en hund han egentlig ikke vil ha, spesielt ikke om det vil koste han over 60 lapper å gjøre det. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Chippen står på Han
Kjøpskontrakta står på meg
Muntlig har han sagt at han gir hunden til min Mor. å har bodd der over 1 år Før han begynte å spørre å få penger.
Men nå vil han ha henne isteden for. men vi alle vet at hun er ikke er barnevennelig. Og det vet han selv hun ikke er. Så litt merkelig han vil ha henne nå.Nå som han venter selv barn i mai. Skal ho bo hos han frem til mai å omplasseres etterpå?
Syns det virkelig feil åsså.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...