Gå til innhold
Hundesonen.no

Keo og Lyns 1. nov-EFIT


maysofie
 Share

Recommended Posts

Så får vi se hvordan EFIT-posting fra telefonen fungerer. Man får bare beklage åpenrommene mellom biler og tekst, tilhørende bilde er under teksten :)

Dagen startet kl 08 med en god morgentur, når vi kom inn igjen en time senere var det mat å få for søte små.

IMG_0934.JPG

En time senere hadde vi skysset folk til bussen og parkert hjemme igjen.

IMG_0938.JPG

Vi loket litt i senga før vi orket å ta tak i dagen ordentlig. I det jeg kom inn på soverommet ventet dette syntet meg, Keo bruker å registrere når noen kommer hjem, nemlig :lol:

IMG_0943.JPG

Kl 12 var det tid for gjeting. Kjørt til sørenden i fylket og tutlet oss innover mot jordet :)

IMG_0947.JPG

En time senere var vi fortsatt på trening, i regnværet glemte man ta bilde, så da får dere et gjetebilde fra tidligere i stede

IMG_0180.JPG

Kl 14 hadde vi ført tilsyn på den andre flokken også, så da fikk Keo prøve seg litt for første gang på alt for mange måneder, deriblant drive hjem avtstikkerne. Nå er vi i vurderingsfasen om vi skal prøve kjøre i gang Prosjekt Keo på riktig, Keo er ikke helt min type hund eller den enkleste å  føre, så vurderingen får fortsette :lol:

IMG_0945.JPG

I 15-16-tiden var vi vell hjemme etter handel, så var det middagstid :)

IMG_0950.JPG

Litt sofasliting, serietitting og husarbeid sto så på tapetet.

IMG_0962.JPG

Keo hintet om at han gjerne ville ut mens man gjorde ferdig siste rest av husarbeid, så da gjorde vi så :)

IMG_0968.JPG

Et sted mellom 19/20 var vi fortsatt ute på tur, så var det blitt realt mørkt.IMG_0972.JPG

Vell hjemme igjen lagde man seg noe tirsdagsgodt med restene fra helgas røre :ahappy:

IMG_0975.JPG

Hundene fortsatte sitt travle arbeid som sofaslitere mens man så ferdig serieepisoden. Hardt liv :lol:

IMG_0977.JPG

Cirka kl 23 var vi ute på dagens siste luftetur. Ikke helt fornøyd med å måtte sitte pent til gatas to brøleaper (og Keos erkefiender) var passert på deres luftetur.

IMG_0987.JPG

I det man var ferdigstelt og tredde inn på soverommet, var det vell bare å innse at hundene trengte en spyling før de kunne være i senga... Noe det selvsagt var litt blandede følelser for :lol:

IMG_0955.JPG

Til slutt kunne vi si oss fornøyd med dagen og innta senga alle mann :ahappy:

IMG_0990.JPG

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • At de aldri har hatt syke hunder synes jeg høres rart ut. Men det er ikke alt man kan se på forhånd, og at en hund utvikler en plage som er vanlig hos rasen er nok en risiko dere må ta. At hunden ikke er registrert på dere er en annen sak. Det burde dere jo få ordnet, og jeg synes det er noe NKK burde rådgi dere om hva dere skal gjøre når oppdretter ikke responderer. 
    • Hei. Det ligger tilbakemeldinger fra tidligere kjøpere både på facebooksiden til kennelen og på googlesiden. Kennel har drevet i flere år og har mange hunder registrert i NKK. Ja, valpen hadde vetattest og chip. Vi kontaktet Dyreid også og der hadde de ingenting registrert på Idnummeret som fulgte helseattesten, men de begrunnet det med at ikke alt var i orden med NKK-registreringen. Nå som det er ordnet så har Idnummeret dukket opp hos dyreid, men valpen står da på oppdretter. Vi ble ikke informert om risiko for utvikling av noen helseproblemer i det hele tatt. Oppdretter sa mens vi stadig fikk svar at hen aldri har hatt syke hunder noen gang. 
    • Hva mener du med registrert oppdretter og anmeldelser? Hvor er disse anmeldelsene fra, har dere snakket med tidligere kjøpere?  Det er ikke oppdretter som er registrert i NKK, men foreldrehundene. Dette bør man såklart sjekke på forhånd, men ser også ut til å stemme i dette tilfellet siden valpene omsider er registrerte. Det kan også være lurt å sjekke om oppdretter er registrert hos raseklubben og kullet er godkjent etter deres retningslinjer, eventuelt hvorfor ikke. De fleste raseklubber har rimelige krav som de fleste seriøse oppdrettere følger, men det finnes unntak både når det gjelder krav og seriøsitet der også. Hadde valpen veterinærattest og chip ved levering? Hvis valpen hadde anlegg for å utvikle sykdom da så skal det være dokumenter, og kan være grunnlag for avslag i pris eller heving av kjøp. Har dere kontaktet Dyreidentitet om dette? 
    • Hei. Lang historie kortet ned. Kjøpte valp i starten av desember av nkk-registrert oppdretter med gode reviews. Hen virket seriøs og svarte ”riktig“ på det vi hadde av spørsmål. Eneste var at stamtavle skulle ettersendes pr post pga en feil i registreringen til far. Tiden gikk og ingen stamtavle kom. DyreId vi fikk med helseboken dukket heller ikke opp ved søk og vi tok kontakt med NKK som sa vi måtte ta det med oppdretter. Valpen vår (en corgi) fikk påvist short ulna syndrom tidlig og vi hadde store problemer med å få svar/responser fra oppdretter ang dette, så vi hadde ikke rare håpet om svar ang manglende registrering og der står saken vår nå 6 mnd etter kjøp. Kullet er omsider registrert i nkk, men med oppdretter som eneste eier. Hen står da også som eier hos DyreId fant jeg ut i dag. Meldte hen på nytt i dag morges og fikk ikke svar, så har nå informert om at vi kommer til å anmelde for svindel om ikke forholdet blir rettet innen utgangen av morgendagen. Vi har kjøpt en valp på falske premisser når oppdretteren ikke sørger for å ordne ting i henhold til kontrakten. Det er en rimelig fortvilet situasjon. Vi ønsker å være registrerte eiere hos NkK og DyreID slik at alt er i orden. Hva mer/annet kan vi gjøre? Føler vi ikke har en sak når ikke oppdretter gjør det hen skal og NkK ikke vil hjelpe. Er det bare tull da at det lønner seg å kjøpe valp fra registrert oppdretter? 
    • Dra på utstilling og få en dommer til å bedømme henne. Trolig har hun steil front, og det er det ingenting å gjøre med. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...