Gå til innhold
Hundesonen.no

"Staffemerke" på hode og venstre skulderblad


Recommended Posts

Hey der!

jeg har ei lita tispe på 1 år som har ei hårløs stripe på hodet (i rynkene) og en femkroning på venstre skulderblad. Har vært til veterinær og hun mente det ikke var grunn til å bekymre seg for demodex eller annen hudsykdom.

 

Det er noe hun er født med og har lest om såkalte "straffemerker", men har liten tro på at det er "normalt". 

 

Jeg har jo så lyst på utstilling, men regner med disse hårløse flekkene trekker ned? Eventuelt hva er sjansen for at det vokser hår ut, når hun nå er 1 år? (Ser nesten ut som det har "arret" seg) :/

 

Finnes det noen behandling for disse skjønnhetsflekkene? :P Får vell lime på noen falske vipper før utstilling sikkert :'D 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei :) Det er ikke uvanlig at de får en hårløs flekk på hodet i hormonalderen, men den pleier å gro igjen etter et par måneder.

Du skriver at hun er født med det? Har hun altså aldri hatt pels der, eller ble hun pelsløs i ung alder? Har du bilde?

Dersom det er flere hårløse flekker ville jeg nok sjekket for demodikose, da det dessverre ikke er uvanlig på rasen. Syns det er litt rart at veterinæren bare blåser det bort. Det finnes lokalisert og generell demodikose, lokalisert er når det er mindre enn 5 hårløse flekker og disse kommer ofte på hode/bryst og fremben. Juvenil demodikose trenger ikke behandling og vil gå over innen hunden er 12-14 mnd, blir det generalisert demodikose må man behandle det.

Denne artikkelen forklarer fint forskjellene :) 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hun har vært pelsløs på begge stedene fra jeg fikk henne 9 uker gammel..

legger ved to bilder av dårlig kvalitet. Skal se om jeg får tatt noe close-up på skuldra så du får se hvordan huden er der i forhold til resten

 

image.jpg

image.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Stoffbur var jo en idé! Det tror jeg ikke hun har noe forhold til fra før, så da er det kanskje mulig å begynne helt fra start med positive assosiasjoner. Det skal jeg prøve!
    • Det høres jo ut som du må jobbe med å gjøre bil til noe mer positivt som et separat prosjekt. Det fikser du! Kan du ha med bur på trening og sette ut et annet sted for pause/hvile? Eller teppe et sted du kan binde henne? Vil et stoffbur funke og være annerledes nok til å senke terskelen litt? Kompostgrinder?
    • Det viser seg nå at hun rett og slett har traumer relatert til bilkjøring og spesielt det å bli forlatt alene i bil. Det er såpass alvorlig at jeg ikke har lyst til å gå nærmere inn på det ettersom tidligere eier ikke er her og kan forsvare seg, men dette gjør det ekstremt vanskelig både å gå på kurs og delta på treninger, ettersom jeg ikke kan "pause" henne i bil (da blir hun så stressa at det ikke er mulig å få kontakt med henne i det hele tatt). Hun har rett og slett ingen steder å slappe av på kurs/trening. Dette er utrolig fortvilende og jeg kjenner meg litt motløs akkurat nå... Hun er veldig trenbar og en kjempesøt hund innafor de rammene der hun føler seg trygg, men skal jeg ha sjans til å få gjort noe med øvrig problematferd (som det viser seg å være mye av) må vi gå på kurs og trene...
    • Takk, er veldig trist men vi fikk over 12 år sammen så litt trøst i de gode dagene.
    • Kondolerer❤️💔 Er vondt å miste sin beste venn🌸
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...