Gå til innhold
Hundesonen.no

kennel/omplassering ?


Recommended Posts

Skrevet

Har 2 hunder, men nå har situasjonen forandret seg mht.jobb- kommer til å være i utlandet ca 50 % av tida, fra en uke til 30 dager i gangen. Den eldste ser jeg ikke på som en utfordring

å ta med, men nr 2 ?, eller i det hele tatt "drasse " med 2 Riesen rundt omkring blir rett og slett for mye.

Har sjekket en del priser på kennel opphold , for det første blir det dyrt, eller rettere sagt svindyrt- men føler at det hadde blitt å gå med konstant dårlig samvittighet ovenfor en "autorisert " litt bortskjemt sofa riesen.

Vurderer også å legge ut på Finn.no, for å finne en fórvert, men vet at det blir veldig mange merkelige henvendelser fra mange personer.

Kanskje det finnes en kommende riesen eier her på Hundesonen ? ihvertfall ønsker jeg gjerne råd og tips på hvordan løse denne situasjonen

Skrevet

Om du skal omplassere eller ha fôrvert kommer kanskje litt an på hvor lenge dette er snakk om, typisk midlertidig eller "ny jobb"? Hvor mye er du hjemme mellom reisene?

Hadde det vært mine hunder, hadde jeg nok mye heller ønsket å funne fôrvert for når jeg var ute og reiste. Man kan nok helt fint finne noen flinke flotte folk på finn, men man må bare være kresne, ha intervju og bli litt kjent på forhånd. Skrive kontrakt er også fint. Hva skjer om hunden blir skadet, syk osv.

Skrevet

Riesen? :wub:  Jeg har veldig lyst til å hoppe opp og ned og si "pick me!" Men med tre hunder, hvorav to hanhunder, og et tobent barn, så skal det veeeldig mye til før en riesen hadde glidd vakkert inn i flokken her, desverre. 

 

Er det en enkel og ukomplisert hund så er det sikkert ikke umulig å finne deltidshjem eller forvert. 

Skrevet

Jeg kjenner en i samme situasjon, bare han hadde 2 schäfere når han startet å jobbe i utlandet. Det gikk strålende, han fant ei dame som hadde dem når han var i utlandet. Det gikk faktisk såpass bra at de nå er et par. :lol: 

Aner ikke hvordan han gikk frem med å finne noen til å ha dem, men regner med en finn annonse er en start. Eventuelt så kan du jo kontakte raseklubben? Kan hende de vet om noen potensielle? 

  • Like 1
Skrevet
24 minutter siden, Rocket skrev:

Jeg kjenner en i samme situasjon, bare han hadde 2 schäfere når han startet å jobbe i utlandet. Det gikk strålende, han fant ei dame som hadde dem når han var i utlandet. Det gikk faktisk såpass bra at de nå er et par. :lol: 

Aner ikke hvordan han gikk frem med å finne noen til å ha dem, men regner med en finn annonse er en start. Eventuelt så kan du jo kontakte raseklubben? Kan hende de vet om noen potensielle? 

ja ja, hadde jeg fått med en dame i avtalen så .....................................

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...