Gå til innhold
Hundesonen.no

Fant løse hunder på Horten veien!


marcoograya

Recommended Posts

Inatt var jeg og samboeren min ute å skulle lufte hundene våre, på vei tilbake møtte vi en bil som blunka veldig mye med fjernlysa, vi sakka farta og lurte på hva dette var...Midt i veien kom det 3 labradorer, en hvit og to svarte, springende...Vi stoppe bilen, den ene svarte stakk av når mine hunder hadde gneldre konsert bak i bilen. De to andre som bare var hvalpene, en hvit og en svart, kom bort til meg og jeg tok de inn i bilen og gikk for å lete etter den siste svarte...Men kunne ikke finne den. Samboeren min ringte politet og de sa fra til falken som ringte oss opp igjen... På halsbandet til hundene var det telefonnummer som Falken ringte og eiern skulle komme å møte oss...

Det tok en god stund, så kom Falken og litt etter det kom eieren. Den hvite tispa ville ikke bli han hjem og krabbet nesten inn i meg, jeg måtte løfte henne inn i bilen...(begynte å tenke da ja!!)

Eneste han sa var takk, men samboeren min sa det at, tenk visst de hadde blitt påkjørt eller alvorlig skadet..eller rett og slett bare borte...han sa ikke stor da nei.. Han kom henn til meg og sa takk for hjelpen og sa at det var andre gangen hundene hans hadde stukket av. Jeg ble meget irritert og sa det at han burde passe bedre på hundene sine..Han hadde ikke en gang hatt bry til å leite etter dem virket det som.

Hadde mine hunder stukket av, hadde jeg lett helt til jeg hadde funnet de!Aldri om jeg bare hadde sittet hjemme å ventet på at de skulle komme hjem når hundene hadde en sjangs til å komme ut på veien og kanskje blitt påkjørt!!

Men nå er de iallefall hjemme hos eieren sin og forhåpentligvis er de trygge der!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det kan ha vært flere grunner til at mannen satt hjemme, i stedet for å være ute å lete.

Du sier de hadde telefon-nummer i halsbåndet, så da var det gjerne like smart å holde seg hjemme ved telefonen.

Kanskje hadde han unger som lå og sov som han ikke ville gå i fra?

Kanskje mannen var mer ute av seg enn det dere kunne se? Jeg vet ikke, jeg synes bare ikke det er rett å fortelle at han bør passe bedre på dem før man vet HVORFOR de stakk?

At hunden ikke ville bli med han trenger ikke bety noe som helst. Da jeg jobbet på hundepensjonat så vi rett som det var at hunder ikke hadde noe hast med å bli med hjem når eieren kom og hentet dem.

Misforstå meg rett: Det var KJEMPEFLOTT at dere stoppet, og tok dere av hundene hans! Slike folk skulle det vært flere av! :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, jeg sa ikke at det VAR sånn...jeg sa at tankene mine begynte å rulle...Gidd å vær så kritisk når jeg bare forteller en historie liksom.

Hele poenget var bare at vi hadde gjort en god gjerning og at ting virket litt rart.. Selfølgelig vet jeg at det er 1000 andre grunner til at han ble hjemme helt sikkert og at hunden syntest jeg var gøy som lekte med henne eller at hun ikke liker å kjøre bil... Jeg er jo ikke dum liksom.

Var fornøyd med meg selv jeg...men at hundene er alene på hovedveien er rart. Det må du vel være enig i? dessuten var det mann og ei dame i bilen..hun kom ikke ut engang.

Men nok om dette!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...