Gå til innhold
Hundesonen.no

Pass av to whippeter (tisper) 26.08 - 01.09, osloomådet - vestfold


Recommended Posts

Skrevet

Hadde egentlig pass til jentene ( whippeter på 2.5 år og 1.5 år), men så har det kommet en uforutsett situasjon, så det går ikke likevel. Samboer nekter å sette dem på kennel, så det er uaktuelt. Vi undersøker også andre muligheter hos kjentfolk, men tenkte å høre her også.

De går overens med andre hunder og alt av folk. Ingen av dem liker innpåslitne hunder. Begge elsker små hunder. Flinke med valper begge to. Penny er veldig glad i barn, mens Savannah kan være litt forsiktig i starten (går godt overens med alle barn i familien altså). Begge to er veldig kosete.

Krever lite for å være fornøyde og rolige, men de har aldri blitt passet av ukjente før, så jeg aner jo ikke hvordan de eventuelt vil være da. De sover i bur hele natten, og personer som har passet dem før har pleid ha dem i hvert sitt reisebur, og de sover da hele natten igjennom. Er ikke avhengig av faste rutiner.

Vet ikke hvordan de takler å være alene hos fremmede. Hjemme går det greit, men de er minimalt alene fordi vi også har en annen hund med separasjonsangst. I bil kan de være lenge, full arbeidsdag uten problemer (de pleier ikke å være så lenge, men det går altså fint).

Eneste issuet:
Penny er ekstremt matglad, så det bør ikke ligge mat fremme. Hun prøver seg gjerne på å stjele mat fra nye hunder, men det er ikke noe alvor i henne. Likevel greit å mate separat, og ikke ha tyggebein/mat fremme. Rydde av matbordet etter det er spist...

Ikke sjanse for løpetid hos noen av jentene.

1169202_1623519964599087_148404722_n.jpg

Vi kjører fra Oslo til Larvik den 26, og kan levere på den strekningen eventuelt. Kan også levere på andre siden av oslofjorden, østfoldområdet. Kan gjøre en stykke utenfor hovedveien altså. :P

Skrevet

Må de passes sammen, eller går det hver for seg og? Kan nemlig passe en av dem. Er vant med å passe forskjellig type hunder, men da kun en om gangen. Tror 3 stk er litt mye. :sweat:

Red: Holder til på Kolbotn i Østfold.

Skrevet

Vi kunne gjerne tatt en av dem, holder til i Stokke, Vestfold (på vei mot Larvik) hvis det hadde vært aktuelt? Må selvsagt høre med den andre i husstanden først, men hun bruker være positiv. Så lenge de ikke er meggete tror jeg ikke det skulle bli noe problem for Keo heller :ahappy:

Skrevet

Jeg vil helst ha dem samlet ja. Men jeg skal ha dere begge i bakhodet. :)

Penny er ikke meggete, men hun gir beskjed dersom hannhunder er innpåslitne (rir, er busete mot henne, ikke hører på normalt språk). Men hun er glad i å leke og begge er en typisk "hundejordehunder".

Glemte å legge til at de som har passet hundene før har sakt at Penny har bjeffet litt på hunder i bånd.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...