Gå til innhold
Hundesonen.no

Stor hund og MC


Recommended Posts

Er den noen som har erfaring med denne i str L? http://www.beastriders.com/products/beastriders/#included

Er det mulig for hunden å gjøre store bevegelser? Sitter den godt fast i de selene?

Hva med etthjulshenger til hund? Jeg leter og leter, men finner ingen. Vektbegrensningene gjør kanskje også at man må ha en veldig tung sykkel for å få en trygg og stabil henger som ikke slenger lett?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er den noen som har erfaring med denne i str L? http://www.beastriders.com/products/beastriders/#included

Er det mulig for hunden å gjøre store bevegelser? Sitter den godt fast i de selene?

Hva med etthjulshenger til hund? Jeg leter og leter, men finner ingen. Vektbegrensningene gjør kanskje også at man må ha en veldig tung sykkel for å få en trygg og stabil henger som ikke slenger lett?

Jeg har ikke egentlig noe fornuftig å bidra med. Men hund i sidevogn ser jo morsomt ut :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har ikke noe fornuftig å bidra med for jeg ser på løsninger for dette, bare for en mye mindre hund (< 10 kg)

Men jeg synes vi burde ha en mc-tråd, så jeg legger inn litt løsninger som jeg har funnet!

Jeg har falt for denne løsningen

IMG_2518-L.jpg

Tankveske

$T2eC16h,!)8E9s4l90uBBQfBOqkDsw~~60_35.J

Men jeg har også sett på den du har linket til pluss en slik som dette:

DogCarrier.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...