Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei, folkens!

Vi driver og snuser på sommerferie i juli, og jeg lurte på om kanskje noen hadde lyst til å passe Kuro? :)

Datoene er ikke helt klargjort ennå, men jeg tenkte det var greit å være tidlig ute med å se om det var noe interesse, i hvert fall. Vi tenker omtrent fra 20. juli og to uker frem, men som sagt er vi ikke sikre.

For de som ikke vet så mye om Kuro, så er han en tre år gammel shibahann. Han er litt samkjønnsaggressiv, men ikke verre enn at han fint kan gå båndturer med andre hanner. Han har en del ressursforsvar på mat, så mating av hunder bør foregå på forskjellige rom, og tyggebein ligger ikke fremme når det er flere hunder. Ellers er han blid, trivelig og lite krevende.

Kuro er ikke nødvendigvis så flink på å være alene hjemme, men han kan være alene hjemme hos oss eller i noen timer i bil - har ennå ikke prøvd en hel arbeidsdag der. Dersom det er ønskelig, kan passer få bo i leiligheten vår på Majorstua, hvis du da også gidder å mate katten innimellom. :P Eventuelt kan du få nøkkel til leiligheten vår der og plassere ham der når han må være alene, og eventuelt prøve å la ham å være alene hos deg hvis det funker. Opp til deg.

Det er selvfølgelig aktuelt å betale kompensasjon, og dersom passer har egen hund, så kan hunden selvfølgelig være med og bo i leiligheten dersom det er nødvendig eller ønskelig. Og hvis det krever at katten flyttes på, så er det lettere å få kattepass enn hundepass.

Så krysser vi fingrene for svar.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...