Gå til innhold
Hundesonen.no

Oppdretter golden retriever


Recommended Posts

Skrevet

Hei :wave:

Jeg hjelper noen i familien å se etter golden oppdrettere. Noen her inne som har tips? :)

Hunden skal ikke brukes til noe spesielt, men vil ha et aktivt liv. Sitter og ser på listen på retrieverklubben sin side, men det er ikke så mange av hjemmesidene som er oppdatert og jeg vet ikke helt hvor jeg skal begynne..

Skrevet

Støtvigen i Horten virker som et godt oppdrett av Golden retriever. Har møtt innehaver og noen hunder, og de virker trivelige uten at jeg skal uttale meg noe mer fordi jeg ikke har peil på rasen.

Skrevet

Støtvigen er den eneste oppdretteren jeg har møtt mange nok individer fra til å si at jeg liker. Har møtt mange og kjenner mange, alle har vært stabile og fine hunder som er like glade i å trene, ligge i sofaen og gå turer :)

Oppdretterne er kunnskapsrike og hjelper til med tips og råd hele livet om det trengs. @bippo har hund fra Støtvigen

  • Like 1
Skrevet

Valpeformidler i raseklubben skal også ha en god oversikt. Selvsagt er det en del kameraderi og egeninteresser, men de har rasens rykte å ivareta, så en skal kunne stole på at de gir deg god veiledning.

Skrevet

Jeg er ikke inne i rasen, men kjenner ei som driver oppdrett og jeg liker ihvertfall hennes mål og tanker rundt sin avl og hadde følt meg trygg på å kjøpe golden fra henne om jeg skulle hatt en vanlig golden. Det er jo "utstillings"golden hun har, men hun trener jakt, går blodspor og trener litt lydighet med dem i tillegg til et fysisk aktivt liv med skiturer osv. Aner ikke om hun skal ha valper i nærmeste fremtid, men det finner du vell ut :)http://www.kennelgoldensolution.com/82729285

Skrevet

Støtvigen er fantastiske! Lurer på om de kanskje venter et kull i løpet av våren (en av hundene har visst hvertfall vært på "kjærestetur"). Jeg har en snorkende støtvigen-gutt sofaen ved siden av meg her, og jeg har aldri møtt finere hund (selv om alle sier det om sine hunder). Vi har fått kjempemye skryt for gemyttet hans og at han er så trygg og god, men alt skrytet må jeg bare gi videre til Støtvigen, for jeg har omtrent ikke gjort noe for det! Både Trude og Stig er helt herlige, og det er ikke noe problem å ringe dem hvis det er noe man lurer på. Jeg kan virkelig anbefale dem på det aller, aller varmeste :)http://www.stotvigen.com/valper.php her står det at de håper på valper rundt 10. mars.

  • Like 1
Guest Gråtass
Skrevet

Jeg kjenner de som driver kennel dancewood, det er fine hunder, fine folk og god oppfølging.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...