Gå til innhold
Hundesonen.no

Julius K-9 sele


Recommended Posts

Har denne selen til begge tervene mine og er veldig fornøyd. Syntes den sitter godt og får plantet et led lys på toppen i mørket.

Har hatt noen Y seler, men det funket ikke på hannen min da de alltid fikk han til å hoste da de trykket på brystet.

Kjøpte med kløv vesker til selen og lurer på om noen her har prøvd selen med disse på under langtur??

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvordan langtur tenker du? Vi hadde det som tilvenningskløv til Leo, men så fort du skal ha i litt vekt blir de veldig ustabile. Så vi kjøpte en større egen kløv.

Om de skal gå langtur men ikke bære noe særlig funker de jo greit, men ville ikke brukt de om de skal bare tungt og mye (er jo begrenset hvor mye du får i de veskene uansett) :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er åpen for være helt på bærtur, da jeg alltid har syntes de selene ser utrolig rare og uergonomiske ut med den stive plata på toppen, men de kløvveskene så ikke noe særlig ut, synes jeg. De blir liggende veldig høyt oppe uten å få noe støtte fra sidene på kroppen, så jeg ser for meg at de blir veldig utstabile og ikke så ålreite å gå med over mange timer.

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du kan regulere høyden på taskene, og festes hele veien med borrelås, men syns også de er litt så som så, mine bærer vannet vårt på turer, 1 liter på hver side, er det for mye? To år gammel og 25 kg tung, og 11 mnd og 33 kg. Må stramme reima rundt buken kraftig, for at selen ikke skal skli.

Jeg har ikke funnet noen annen sele enn K9, det som er fint er borrelåssystemet for å regulere lengde foran på brystet. Jeg gir mer lengde/bredde på brystet, enn lekre Gentleman har, så selen under buken sitter lengre bak.

post-11846-0-23582500-1418901910_thumb.j

Skal kjøpe "Gentleman" til han ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for svar folkens.

Bildet juger nok litt på hvor langt bak selen er PrimaDonna, men skjønner greia.

Så artig at du skal ha Gentleman.

Jeg er også veldig fornøyd med reguleringen.

Og hvor sterk selen er.

Den plata oppå er faktisk ikke så stiv og føyer seg etter kroppen.

Jeg får teste ut på en kortere tur og se hvordan det går.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...