Gå til innhold
Hundesonen.no

Kjøpe hund i utlandet


Larsen
 Share

Recommended Posts

Jeg er ikke så sikker på at tollvesenet ikke kan kreve toll/moms for mer enn kjøpesum. Jeg tror de kan ta det på markedsverdi (fra det landet de kommer fra selvsagt), og de fleste rasehunder koster ikke 3000 kr, selv i utlandet. Bikker man over 6000 må man vell også egentlig betale toll/moms av transportkostnader. Selv når man henter selv så er det noe gebyr på transport. Det er mange som jukser og får kvittering på at "varen" er billigere enn det de egentlig har betalt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Okei, tusen takk for svar alle sammen har nå nesten bestemt meg for å kjøpe hund i januar/februar! Hunden jeg tenker på koster ca 5000 her (Rottweiler), men disse ligger på rundt 10-15000 i Norge, så hvis tollgrensa er 6000 burde vel det gå greit.

Vær veldig forsiktig med å kjøpe rottweiler i utlandet. Disse er ofte avlet på helt andre egenskaper enn de norske. Det er en grunn til at kontinentale rottweilere står bak urovekkende mange drap og alvorlige bittskader, sammenliknet med andre raser. Gjør grundig forarbeid og få dokumentasjon på mentaltester av alle slag på alle individer på stamtavla! Få hjelp av rottweilerklubben i Norge.

Å utvise forsiktighet gjelder forøvrig alle store hunderaser fra land med mer kriminalitet og fattigdom enn vi har her. Du har ikke lyst til å oppleve at hunden din angriper og skader fremmede fordi den faktisk er avlet til det formålet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...