Gå til innhold
Hundesonen.no

Cody, The dutch.


Taz

Recommended Posts

Skrevet

Her er Hollenderen min Cody.

Han er en 4 1/2 mnd gammel svær hanne av rasen Hollandsk Gjeterhund.

IMG_3059litebilde.jpg

IMG_3070litebilde.jpg

IMG_3076litebilde.jpg

IMG_3083litebilde.jpg

Ett bilde så dere kan se hvordan han ser ut, hele han.

Han står veldig dårlig på dette bildet også har ikke ørene reist seg enda. Hehe.

IMG_2980litebilde.jpg

Skrevet

Noen nye bilder.. :)

IMG_3176litebilde.jpg

Måtte gjøre bildet lyst i Photoshop ellers hadde du ikke klart å sett Cody.. :D

IMG_3181litebilde.jpg

IMG_3186litebilde.jpg

Ett fint oppstillingsbilde, selv om han står skjevt med den ene bakfoten.

IMG_3187litebilde.jpg

Dette bildet måtte også gjøres lysere, ellers så hadde du ikke sett hodet hans. hehe

IMG_3192litebilde.jpg

IMG_3193litebilde.jpg

Ett søt bilde av Diego. (Etter min meining iallefall. Hehe)

IMG_3203litebilde.jpg

Beste oppstillingsbilde jeg har av Diego. Han så noe skummelt.. Hihi

IMG_3206litebilde.jpg

"Leke"

IMG_3211litebilde.jpg

IMG_3223litebilde.jpg

  • 2 months later...
Skrevet

Her er noen bilder fra hytteturen i Påsken. ;)

Cody fant en pinne som var veldig spennende.

IMG_7417lite.jpg

Cody i farta

Hytteturen-06lite.jpg

Hunder i mørket

IMG_7562copylite.jpg

Gale bikkjer

Lpepstranden.jpg

IMG_7574lite.jpg

  • 3 weeks later...
Skrevet

Her er noen nye bilder av Cody, som nå er 8 mnd og etter min meining helt nydelig. :icon_redface:

Har ikke så mye av det valpepreget lenger, har selvsagt litt, men ikke så mye. ;)

Ett par hodebilder

IMG_8440lite.jpg

IMG_8731lite.jpg

IMG_8732lite.jpg

Pinne er morsomt

IMG_8760lite.jpg

IMG_8764lite.jpg

Spinkle lille gutten min.

IMG_8769lite.jpg

IMG_8793lite.jpg

Morsomt å løpe

IMG_8975lite.jpg

Cody får "bank" av Hamlet.

IMG_9317lite.jpg

  • 1 month later...
Skrevet

Her kommer det noen nye og mindre nye bilder av Cody. :)

IMG_9155lite.jpg

IMG_0048copylite.jpg

Stolt gutt

IMG_0833lite.jpg

"Where are u going?"

IMG_0893lite.jpg

IMG_0912lite.jpg

"U can't catch me"

IMG_0916lite.jpg

IMG_0931lite.jpg

Skrevet

Disse bildene ble litt mørke, men legger dem ut alikevel. :)

Sorte hunder er ikke lett å ta bilder av.

IMG_1311lite.jpg

IMG_1312lite.jpg

IMG_1385lite.jpg

IMG_1399litecopy.jpg

Skrevet

Sinnsykt så flott han er! Wow! Lykke til videre med han, og jeg satser på at vi får tatt noen turer utover sommeren og høsten, siden jeg flytter vestover..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...