Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hm, hadde håpa på å få tak i en enda mindre for opplæring. Hun er så stutt i kjeften.

Men jeg forsøker med en 150 grams, også får vi se. Kanskje er det ikke noe problem :)

Skrevet

Hm, hadde håpa på å få tak i en enda mindre for opplæring. Hun er så stutt i kjeften.

Men jeg forsøker med en 150 grams, også får vi se. Kanskje er det ikke noe problem :)

Til innlæring så kan du også bruke en pinne som er kappet til, eller avklipt hageslange. Bare for å lære inn å gripe og slikt i starten, fikk vi i hvertfall tips om på trening da det var flere hunder som syntes det var "ekkelt" å begynne rett på apportbukken. Og da kan du jo velge litt str og vekt mer selv også :)

Skrevet

Ja, har faktisk prøvd ut neseprøve. Det funket veldig bra. Nå vil hun endelig gripe:) Kjøpte den miste apportbukken de hadde på dyrebutikken, ikke snakk om at hun vil gripe den. Bare blir kjempefrustert og bjeffer på den og meg. Neseprøve var helt greit. Ved hjelp av klikker løfter hun nå og legger den i hånda mi:) Men tror jeg skal få på noe på endene på neseprøva, så den blir mer lik en apport. Hun vil veldig gjerne tygge på den, hehe...

Når hun blir sikkrere i øvelsen kan jeg jo prøve den andre apportbukken igjen. Eller hva synes dere?

Skrevet

Takk for tipset :)

Apport bukk og leke er ikke det samme i deg hele tatt.

Nese prøve pinne begynte jeg med min på også gikk over til den minste normale apport bukken.

Skrevet

Trener med neseprøver og hageslange. Følger ca samme metode som vises på canisfilmen. I går holdt hun den i tre sekunder med en godbit dinglende foran ansiktet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...