Gå til innhold
Hundesonen.no

Erfaringer med å leie ut til turister? Airbnb e.l


Recommended Posts

Skrevet

Noen soniser som har erfaringer med bruk av airbnb eller lignende utleietjenester?

Skal vekk en uke i juli, og lurer på om jeg skal benytte sjansen til å tjene litt ekstra, men kjenner det er litt skummelt å låne ut leiligheten min med alle eiendelene mine i til totalt fremmede mennesker mens jeg er langt unna :P

Om det er noen her som har erfaring med sånt, hvordan gjorde dere det med overlevering av nøkler? Tenker det blir vanskelig å få det til å klaffe akkurat med ankomster og avreise osv.

Og hvor mye kan man ta pr natt/for en uke for en 3-roms sentralt i Bergen i høysesongen?

Skrevet

Jeg har bare leid gjennom airbnb, to ganger. I København det da. Betaling etc har gått problemfritt, og begge gangene har huseier møtt oss med nøkkelen. Ene venta i leiligheten og hadde gitt oss gode veiinstrukser, andre møtte oss på busstoppet. Når vi dro har vi lagt igjen nøkkelen i postkassa eller i leiligheten, har vært smekklås. Vi har betalt cleaning fee og da forstår jeg det slik at rengjøringsbyrå som vasker etter oss :)

Helt problemfritt begge ganger :)

Skrevet

Takk for svar :)

Har inntrykk av at airbnb er proft og safe, og er ikke egentlig veldig bekymret for at leiligheten skal bli herpet eller rundstjålet. Men virker litt plundrete med distribuering av nøkler, ta i mot de besøkende osv når man er på reisefot selv. Får tenke litt på det, og tar gjerne i mot flere erfaringer :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...