Gå til innhold
Hundesonen.no

Når ta hd rønken..


Kathrine

Recommended Posts

Skrevet

Skal bestille time for hd rønking nå..

Men bare lurer på om det har noe å si NÅR man tar å rønker hunden? :oops:

Tenker på alder, hvilken form hunden er i osv.. kan dette i det hele tatt kan ha noe å si på hvordan resultatet blir?

Skrevet

Du kan ikke gjøre det før hunden er fylt 12 mnd.

Fler og fler tar nå røntgen ved 18 mnd da hunden har fått vokst seg til litt mer og resultatet er mer sikkert da..

Hørt om de som har røntget ved 12 mnd fått svak grad HD på hunden sin,for så og ha røntget ved 18 mnd og fått fri..

Skrevet

og ikke gjør det rundt løpetid har jeg fått høre, men hvis jeg husker rett så er vell Amy sterilisert. :wink:

Skrevet

Stemmer Lazita.. :wink:

Men da bestiller eg bare fortest mulig jeg, har tenkt på å ringe til dyrlegen i ca 6 mnd nå :oops: Er vel på tide nå..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Igjen, sjekk raseklubben i hjemlandet. Kooiker er som du sier, en spaniel, fra Nederland opprinnelig. Ingen hunder må brukes til jakt, men hunder som er avlet for å jobbe krever mer enn selskapshunder, og bør brukes aktivt til hundesport eller arbeid for å trives. Kromfohrlander er en tysk selskapshund som har blant annet terrier i linjene. De skal visstnok ikke ha så mye jaktinstinkt, det er jeg skeptisk til. Det er veldig få av dem i Norge. Er du bare nysgjerrig på raser, eller ser du etter en rase som kan passe deg? Det kan være enklere å starte en tråd med hva du ser etter og hva slags livsstil du har og hundetype som passer, enn å spørre om hver enkelt hunderase. Hvis du bare er interessert i informasjon om hunderaser så anbefaler jeg et bra hundeleksikon og å bruke hjemmesidene til raseklubbene i hjemlandet til rasen.   
    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
    • Er det noen som har kjennskap til dem? Virker de som all right hunder med bra gemytt? Noen issus på dem? . Er de to rasene ganske like? Er dem litt som poteten som kan brukes til alt?
    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...