Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Lurer på hvor mye fri fra jobb dere tar når en ny valp kommer inn i hjemmet? Og hvordan dere løser det når dere er tilbake i jobb? Hvor lenge hjemme kan en liten valp være alene?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Skrevet

Jeg var hjemme med begge mine i ca 4 mnd. MEN jeg var student...er liksom litt enklere da :)

Hadde jeg fått valp mens jeg jobbet så hadde vel jeg og sambo tatt ut ferie sånn at vi får ihvertfall en mnd med valpen før den skal begynne å være alene.

  • Like 1
Skrevet

Er student og fikk valp i sommerferien, så det fungerte supert :D

Hvis jeg hadde hatt jobb så hadde jeg tatt mest mulig ferie også tatt med hunden på jobb hvis det var mulighet for det. Da kan man gå ut med valpen når den må tisse og man kan legge opp til en mer gradvis overgang til at den skal være alene hjemme :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Guest Klematis
Skrevet

Jeg hadde han med på jobb frem til ferien. Fikk han i april, og tok en ferieuke i mai. Da hovedferien i juli/august var over, hadde jeg han hos en kollega som bor nærmere jobb enn jeg, så jeg hadde mulighet til å stikke innom og se om alt gikk greit i.l.a dagen. Da jeg hadde stått utenfor døra flere ganger uten at det var en eneste lyd, begynte han å være alene hjemme en arbeidsdag.

Guest Michellus
Skrevet

Med Angus fikk vi han i midten av mai, og var hjemme til august ca (pga sommerferie). Med Alice så hentet vi henne i begynnelsen av januar, og fra begynnelsen av februar og til nå er de begge med i bil når vi er på forelesning :) Planen er å ha de hjemme alene mens vi er på skolen.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
    • Er de ganske like i gemytt og væremåte?
    • Kan en hund fødes uten hint til hvordan den oppfører seg til andre hunder? Spør for en jeg kjenner.
    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...