Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har lest en del angående forsikringen "skjulte feil" fra agria som mange valper blir solgt med. Denne er gyldig frem til hunden er 5 år og 1 mnd. men mange forteller at forsikringen sjelden blir brukt, er totalt unyttig og ikke dekker det man skulle tro den dekker.

Hva er deres erfaring? :)

Guest Gråtass
Skrevet

Jeg hadde den på første kullet mitt, den dekket ocd operasjon på en valp. En annen fikk det ikke dekket fordi der mente lokal vet at det var en skade som var årsak. Den gjelder til hunden er 5 år SÅFREMT mora er forsikret til da. Så mine valper har ikke den forsikringen selv om de ikke har fylt 3 år enda, siden moren døde i fjor.

Skrevet

Jeg hadde den på første kullet mitt, den dekket ocd operasjon på en valp. En annen fikk det ikke dekket fordi der mente lokal vet at det var en skade som var årsak. Den gjelder til hunden er 5 år SÅFREMT mora er forsikret til da. Så mine valper har ikke den forsikringen selv om de ikke har fylt 3 år enda, siden moren døde i fjor.

Takk for svar :-) mor må fremdeles ha agria avl? eller kun agria?

Guest Gråtass
Skrevet

Takk for svar :-) mor må fremdeles ha agria avl? eller kun agria?

Det vet jeg ikke, men det står på hjemmesidene deres.
Skrevet

Jeg ringte Agria nå, for jeg hadde sagt opp avlsforsikringen på X'en i og med at hun ikke lenger skal i avl - jeg tenkte ikke på at det påvirket valpene. Heldigvis ville forsikringen blitt sagt opp fra 21.01.14, så vi fikk kansellert oppsigelsen - for uten Agria Avl gjelder ikke skjulte feil-forsikringen. Den er gyldig fram til valpene er 5 år og 3 måneder.

Nå utgjorde avlsforsikringen en hundrelapp i året eller så for meg, så det er jo ikke penger å spare (men hvor lite det var å spare fant jeg først ut etter at jeg kansellerte den, jeg skulle jo være økonomisk og kvitte meg med unødvendig pengebruk...)

Edit: Det er jo sånt som er greit å vite når en har fôrtisper også, så en sørger for at forsikringen videreføres selv om hunden bytter formell eier.

Skrevet

Min eneste erfaring med skjult feil forsikringen, er at de som forsikringsselskaper flest, er gode på å vri seg unna utbetaling...

Vi hadde et kull hvor 3 av 6 valper fikk short ulna. Når så mange i et kull får det samme, sier det seg vel selv at dette er medfødt/arvelig - og dermed en skjult feil. En av valpene var ikke forsikret, og trengte dekning av operasjonen. Så vi prøvde å få dekket det via skjult feil forsikringen. Men nei; Agrias egen dyrlege konkluderte med at SU er en utviklingsfeil, og dermed ikke ble dekket.

Helt enige med seg selv var de dog ikke, for de utbetalte avlsforsikring på tispa, siden hun hadde gitt en arvelig feil, og dermed ikke kunne avles mer på :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...