Gå til innhold
Hundesonen.no

Laste over bilder til harddisk?


Recommended Posts

Guest bikkje1
Skrevet

Altså, jeg hadde en pc, og da kjøpte jeg meg en ekstern harddisk fra WD på 2 TB. Men så kjøpte jeg meg mac for noen måneder siden, men nå får jeg ikke til å laste over bilder fra mac´en til harddisken? Jeg kan se på bilder osv, men ikke gjøre noe som helst annet.

Må jeg kjøpe en ny harddisk som er beregnet for mac, eller kan jeg få harddisken til å samarbeide med mac´en? :P

Guest bikkje1
Skrevet

Obs! Når du formaterer disken, slettes alt innhold.

:cry: Hva gjør jeg da? Det er bilder fra 2008 og fram til nå der.

Skrevet

Tror jeg rett og slett ville kjøpt en harddisk til jeg. Så har du den gamle med de gamle bildene, og den nye som passer perfekt til macen. Det er jo ikke lenge til jul heller, så om det ikke er noe som haster så kan du jo tilogmed ønske deg den om du ikke har råd akkurat nå :)

Skrevet

Ja, jeg tenkte også først på å kjøpe en til ekstern disk, men det løser jo ikke problemet å komme til de gamle filene. Det hjelper jo ikke å lagre bildene på en annen pc eller pc formatert disk, for disse vil ikke kunne leses av din Mac eller Mac formaterte disk...

Kan du kopiere bildene over på macen? I så fall mellomlagrer du der, reformaterer disken til mac os og lagere tilbake på disken.

Hvis ikke.. Jeg tror det finnes formater som kan leses av både Mac og Windows os. I så fall må du mellomlagre på en annen pc/disk, formatere din kompatibel til begge os, og kopiere tilbake. Lacie disker kan partisjoneres(?) slik at en (valgfri størrelse) del er kompatibel til windows ("lacie shared"). Mellomlagre et annet sted, overfør til lacie shared, og Evt over til hovedfraksjonen.

Tungvint og idiotisk, ja. Har samme problemet på jobb :(

Guest bikkje1
Skrevet

Vi har ordnet det!

Pappa får min gamle (han har pc, med windows), og så kjøper han en ny en til meg. :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...