Gå til innhold
Hundesonen.no

Øye som ikke gror - noen råd?


Nirm
 Share

Recommended Posts

Jeg skadet øyet mitt 1. mai 2013. Det grodde bra da, men så sprakk det opp igjen på høsten. Og siden det så har det vært plagsomt med at såret ikke gror. Jeg er avhengig av å ha voltaren øyendråper med meg, for om det blir for tørt, så gjør det svinaktig vondt slik at jeg ikke kan sove eller kjøre bil (for det skjer alltid i sånne situasjoner).

Jeg har vært hos øyelege, og eneste jeg fikk beskjed om var at siden jeg skrapet meg opp på organisk materiale, så vil dette ta tid (så husk folkens, skal dere rispe øyne, finn noe uorganisk. :aww: ). Det kan ta ÅR før det er grodd sa han... Og jeg vil ikke plages i ÅR med det...

Så har noen et eller annet godt råd for å få øyne til å gro? Noe jeg kan vaske det med? Eller andre lure råd på innerlomma?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kjøp ringblomst/arnica blader på helsekost, du trenger ikke mange grammene. Kok opp vann, trekk en sterk te av bladene og tilsett vanlig salt ( maks 1ts pr liter vann). Skyll/drypp på øyet fem ganger dagen. Ringblomst er både lindrende, bakteriehemmende og fremmer grovev.

Teen holder seg en uke i kjøleskap i tett beholder.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

:lol:

Da jeg var på legevakta etter stevnet i fjor, så sier damen til meg.

"Ikke dårlig. Du kom inn som en vanlig mann, og kan dra som Kaptein Sabeltann". :lol: Seriøst. Jeg er ikke 5 noe mer. :lol:

Venninna mi er 28 og hadde blitt stolt av en sånn kommentar, hehe :) Sabelsatanfan! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...