Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Wtf? For et bidrag.

Så bra at du ser framgang, Margrethe! Skal se han skjønner tegninga fort. :)

?

Jeg har muliggens lest innlegget fullstendig feil? Jeg tolket det som at hunden boffer/bjeffer på au pairen og får spise hele frokosten som "belønning"? Det er i mitt hode fullstendig i bakvendtland. Men om innholdet er noe helt annet som jeg ikke ser, ja da beklager jeg på det sterkeste!

Skrevet

Hvis han i går gikk fra å låse seg i voktemodus og ta ansvar til å i dag komme med et boff for så å frivillig ta seg i det og gå og legge seg i sofaen? Visst pokker hadde jeg belønnet det.

Uansett var det et veldig lite konstruktivt innlegg. Margrete poster om en utfordring og ber om råd, det eneste du sier er at hunden er usjarmerende og uoppdragen. Sånt er ikke spesielt motiverende. Det hjelper ikke noen egentlig.

  • Like 8
Skrevet

Jeg har muliggens lest innlegget fullstendig feil? Jeg tolket det som at hunden boffer/bjeffer på au pairen og får spise hele frokosten som "belønning"? Det er i mitt hode fullstendig i bakvendtland. Men om innholdet er noe helt annet som jeg ikke ser, ja da beklager jeg på det sterkeste!

Det er lurt å lese HELE tråden før man kaster seg ut i det...

  • Like 2
Skrevet

Hvis han i går gikk fra å låse seg i voktemodus og ta ansvar til å i dag komme med et boff for så å frivillig ta seg i det og gå og legge seg i sofaen? Visst pokker hadde jeg belønnet det.

Uansett var det et veldig lite konstruktivt innlegg. Margrete poster om en utfordring og ber om råd, det eneste du sier er at hunden er usjarmerende og uoppdragen. Sånt er ikke spesielt motiverende. Det hjelper ikke noen egentlig.

Det er ikke alle som tenker at det er lurt å belønne slikt vet du Mari.

At man gulper opp slikt, uten å ha lest tråden bare ler jeg av. Asti er vel en av de hundene på sonen med best lydighet, nettopp pga utfordringene jeg har med han. Så orker ikke å bry meg en tøddel om slikt tull :)

  • Like 3
Skrevet

Det er bra, Margrete. :)

Dere er flinke begge to! Jeg har en svakhet for sånne småduster jeg, jeg har en liten en selv. Null lydighet da. :lol:

Og så vet jeg at ikke alt handler om oppdragelse. :)

  • Like 3
Skrevet

Margrethe, kan jeg spørre hvilke virkemidler du bruker når han boffer og fanken ikke gir seg?

Sliter med økt vokt på mezzi, men han ble verre etter vi fikk satt i chip :P

Skrevet

Og det hadde jeg også gjort. Men det er tydeligvis ikke rom for feiltolkninger... :)

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Ikke når du går ut slik. Men hvordan i heite klarte du å lese noe annet om du har lest hele tråden. Han har gått fra full blokkering, full bust, og stort kroppspråk til ett "off" og kommer å legger seg hos meg. Jeg vil gjerne vite hvordan du hadde løst dette :)

  • Like 1
Skrevet

Det er jo interessant dette at han vokter MER når han ikke lenger er påvirket av chipen!

Da Otto var ung (15 mnd), og begynte å reagere med vokting mot folk, ble vi rådet til å bruke chip i den verste unghundperioden til han roet seg med alderen. Nettopp fordi han ikke skulle utvikle voktingen mer.

Han BLE bedre, og chipen bidro kanskje til at han levde lenger også. Han var 3,5 år da han ble avlivet, nettopp pga at han ikke kunne omgås folk i det hele tatt. Men jeg merket at aggresjonen hans ble mindre "eksplosiv" etter at han begynte med chip. Han ble lettere å kontrollere. Før det var jeg allerede inne på tanken på avliving, rett og slett for at han gjerne ville angripe alle før det. Vi måtte bruke munnkurv på tur da det sto på som verst (jeg følte meg ikke trygg uten, for han hadde bitt om han kom seg løs når han reagerte på noen, dvs alle som passerte), og det tok minst et kvarter før vi kom oss fra trappa og ut på veien, for jeg forlangte SITT og ro hver gang han ville knurre på en lyd fra andre på veien eller nabotomtene. Lydighetstrening hjalp oss endel, men jeg tror nok chipen gjorde mye for å roe han ned.

Etter at vi begynte med chip, kunne vi droppe munnkurv, og han kunne passere andre uten å utagere. Lydighetstrening gjorde også mye der, men jeg tror vi fikk god hjelp av chipen!

Skrevet

Det er jo interessant dette at han vokter MER når han ikke lenger er påvirket av chipen!

Jeg viste ikke at det kanskje ble verre i en periode før en advarte om at det kunne føre til hormonrush når den gikk ut. Så mistenker vi snakker om økt hormonnivå her. Han har blitt en fordømt grisegutt i tillegg, tidligere har han ikke interessert seg for damene med mindre de står, men nå stikker han av og oppfører seg som tulling rundt både tisper uavhengig om de løper eller ei og kastrater. Så jeg håper jo det roer seg om ett par uker.

Takk gudene for at Asti ikke er slik din var! Asti "jobber" bare inne i huset eller i bilen.

Birgitte og Abby: Tonen i innlegget er så provoserende at du ikke kan annet enn forvente at folk svarer deg i samme tone. Skjerp tonen, og du vil få det litt lettere her inne ;)

Ta meg sammen? Fordi jeg bare ler av deg og synes du er teit? Jo jeg synes det er relevant for siden du mente jeg gjorde ting feil, var jeg nysgjerrig på hvordan du ville gjort det, siden du synes det var feil det jeg gjorde. Kan jo hende andre vil ta i bruk din metode

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...