Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Katteflokken her består av Psycho på 10 år, Lucifer på 8 år, Sitri og Iblis på 4 år og AdiTass og LussiTuss på 2,5 år.
Det har alltid vært ro og harmoni i flokken her, kun avbrutt av noen små feider som har vært over ca like fort som de har begynt. Men nå, kanskje siste halve året, eller tydelig merkbart de siste 2 mnd, har det vært flere konflikter i huset. Og fellesnevneren er Psycho......

Psycho som har vært med på alt som har skjedd i kattelivene her i huset og godtatt alt, er nå i "krig" med opptil fler av de andre. Men spesielt LussiTuss.

Utad ser det ut som han terroriserer henne. Han kan gå etter henne og bare knurre, mens hun løper foran, freser litt, løper videre osv.
I går slo Iblis han i hodet så det sang her, og en natt tidligere så gikk Lucifer etter han og de hadde en høylydt diskusjon. Forøvrig ingen skader på noen av kattene!

(tre av dem hadde små sår i nakken for noen måneder siden, men ikke sett noe etter det.)

Psycho (og alle de andre forøvrig) var hos veterinæren for 2-3 uker siden for vaksine og helsesjekk, og jeg tok blodprøve av Psych for sikkerhetsskyld. Ingen funn. Eneste uordinære som ble gjort, var å tømme analkjertlene hans. For jeg har sett han har hatt litt problemer bak. Innhold, mengde og form var normal på dette. Kanskje LITT mer enn normalt.

Utover dette er Psycho en del klengete, og kan fort virke gretten. Jeg har vurdert å sette han på smertestillende, for å se om det faktisk kan være han har vondt et sted. Skal innom på jobb idag, så får snakke med dem på klinikken da. Ellers finner de ikke noe på han der og mener nok jeg er hønemor :P

Jeg har gått opptil flere kurs om pus, men syns ikke jeg blir klokere på disse herlige kattedyrene uansett. Enten har jeg gått dårlige kurs, eller så er det bare ikke mulig å fullt ut forstå disse merkelige pusene man lever med ;)

Jeg har dog mange teorier, og det at Psycho begynner å bli gammel, og at de andre merker dette er vel den jeg står mest fast ved. Lussi er jo også en dame, og skal vel kanskje normalt ha kontroll i flokken (?), noe som kanskje Psycho ikke er fornøyd med. Lussi er den første hunnkatten han faktisk har måtte bo med annet enn kun noen måneder da vi har passet andre katter. Disse hukattene har jo forøvrig vært harde mot Psych alle.

Kan det være at P er urettferdig mot Lussi, og det er derfor de andre også blir sure mot han??? Den gangen Lucifer og han hadde diskusjonen, hadde Psycho akkurat plaget Lussi...

Eller merker alle at det faktisk ER noe med Psycho, og nå skal trykke han ned i gjengen??

Og det aller største med dette..... Vi reiser på ferie i morgen og skal være borte først i en uke, så i en uke til.... Tørr jeg reise fra dette kaoset??? Det føles ikke enkelt å ta med Psycho på campingvognferie... Men jeg er redd for gutten min :-(

Er det normalt med konflikter da puser blir gamle i en flokk? Hvordan løses dette????

Hilsen bemykret matmor.... :-(

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...