Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det er jo normal hundeadferd å lukte i rompa på hverandre, men Nitro har alltid nektet å bli luktet i rompa av andre hunder. Han bare hopper rundt og skvetter til. Men han er rask å snuse de andre i rumpa. Syns det er litt rart, for ser jo for eksempel. på tv hundeviskeren at rumpesnusing er noe alle gjør.

Hvorfor er noen så redd for baken sin?

Skrevet

Bikkja mi er og sånn. Hun blir ordentlig opprørt om noen lukter henne i raua. Tror noen anser det som et overtramp i deres private sfære, forskjellige personligheter osv.

Skrevet

Får en følelse av at slike hunder er litt usosiale på hundemåten? De vil gjøre som de selv vil og finne ut av den andre hunden, men vil ikke la andre bli kjent med dem. ?

Vet at noen kan bli ganske innpåslitne og pushy og det blir noe annet, men vanlig snusing burde jo være greit. Noen står med halen mellom beina når noen skal snuse, andre setter seg ned, mens Nitro bare IIIIIK og hopper tilside som om at noen skulle stukket en istapp der bak :P hehe Og så går han gjerne rett i lekestilling og herjemodus.

Skrevet

Min lukter gjerne andre i rumpa hvis de stiller seg lagelig til, men manøvrerer sitt eget derrière unna. En gang da hun var valp ble en irsk ulvehund vel nærgående der bak og hun hylte (noe hun gjør ca. aldri, så kanskje han prøvde å ta en jafs av dåsa, hvem vet :icon_suspicious:), vet ikke om det er noen sammenheng. Hun virker å foretrekke hilsing face to face, nese, munnviker og ører, og er ellers sosial.

Skrevet

Hundene er så forskjellig, noen har sine klare intimgrenser, mens andre har knapt noen. Tror ikke det er noe uvanlig med Nitros atferd, han liker nok bare å ha den plassen i fred. Det er individuelt hvor de setter sine grenser. Enkelte hunder jeg vet om er helt nazi på å la noen tøtsje halen, for eksempel.

Skrevet

pelsen her gjør just det samme.. Han er veeldig kjapp på å snuse på andre, mens ingen får snuse på han. Skal dog nevnes at han er en usikker sjel, så jeg vil tro det bunner ned i det, samt intimgrensa hans.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...