Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tuva flasser sånn på magen, ser nesten ut som om hun bytter hud :lol: Itilegg har hu en del små kviser, hun klør ikke noe og det virker ikke som om det er sårt. Men hva i all verden er det? Er det noe hormon greier etter valpene? De er 4 mnd nå. Hu har ikke røyta noe mer enn vanlig på denne tiden av året.

Skrevet

Valpekviser :) Ganske vanlig, fikk bare beskjed om og vaske en eller to ganger om dagen for og holde det rent så det ikke ble infeksjoner, også går det over av seg selv.

Skrevet
Valpekviser :) Ganske vanlig, fikk bare beskjed om og vaske en eller to ganger om dagen for og holde det rent så det ikke ble infeksjoner, også går det over av seg selv.

Hu er 3 år, kan man få det da og?

Skrevet
Har hun gått noen steder der det er myr/vått og skrapet magen borti?

Ikke uvanlig at DP får det når de går slike steder. Spesielt valper, men voksne kan også få det.

Jeg kom på nå at hun badet på et jorde i forrige uke (du veit det er vått når bikkja sine første svømmetak er på et jorde liksom :lol: ) Så kan hende det bare er noe sånt noe, smører på med spenol jeg så får vi se om det går bort :lol:

Skrevet

Da kan det nok være det ja :)

Tror det bare er at de får mikroskopiske kutt/skraper på magen, og så blir det små betennelser i huden pga skiten. Har bare sett det på korthårshunder eller hunde med lite pels på magen i alle fall.

Ene her hadde det så mye at da jeg løftet henne opp ble jeg helt våt på hånden, sånn jeg oppdaget det... :| Gikk vekk av seg selv etter en stund, "kvisene" tørket bare inn av seg selv. :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...