Gå til innhold
Hundesonen.no

Amigo - N DK UCH NORD VCH Næssgården`s Always Action Ahead


Recommended Posts

  • Svar 249
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Skrevet

Ser ut som om dere hadde en super helg! Men synes nå godt du kunne legge ut det bildet som gjorde at eg fikk latteranfall i går... :P

Skrevet

Ser ut som om dere hadde en super helg! Men synes nå godt du kunne legge ut det bildet som gjorde at eg fikk latteranfall i går... :P

:P Øhhhh - vel - OK da!

Oppstilling med 15 bikkjer og like mange mennesker på en gang er ikke lett - bare prøv så skal dere se... :P

Finn ÈN feil ved dette bildet......

Og det er IKKE en stabij sett bakfra!

Lisa: Jeg har et Nikon D 50 digitalt speilreflekskamera. Tok rundt 300 bilder den helgen :P

Skrevet

:P Øhhhh - vel - OK da!

Oppstilling med 15 bikkjer og like mange mennesker på en gang er ikke lett - bare prøv så skal dere se... :P

Finn ÈN feil ved dette bildet......

Og det er IKKE en stabij sett bakfra!

Lisa: Jeg har et Nikon D 50 digitalt speilreflekskamera. Tok rundt 300 bilder den helgen :P

Eg klarer ikke å slutte å le når eg ser det bildet! Snakk om blinkskudd!

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Skrevet

Jeg vet ikke hva det er med den bikkja jeg - men sprø er han :D

1672lcj.jpg

1672lpf.jpg

1672nno.jpg

1672qsy.jpg

og endelig har jeg et bilde når han er ROLIG (men da har han fått narkose hos vetten pga HD/AA-røntging hihi)

1672rh4.jpg

Skrevet

Amigo som virkelig snek seg inn i mitt hjerte på Orre da han var valp, er blitt utrolig nydelig, glad og fornøyd hund. Guri du er heldig :):D Meeeeeeeeen det tror jeg du vet :lol: Gleder meg til å treffe dere igjen.

Utrolig bra bilder av ham.

Skrevet

Jeg er bare SÅÅÅ kry - denne artikkelen står i det Nederlandske stabijhounbladet om Amigo! Han er den første norske stabijhoun som er godkjent som ettersøkshund på skadet hjortevilt, og dette ble lagt stort merke til i rasens hjemland. Fikk denne artikkelen tilsendt fra oppdretteren min her om dagen.

Amigo%20blad%20Holland.jpg

Amigo%20blad%20Holland%202.jpg

Amigo%20blad%20Holland%203.jpg

Og dette stod i det svenske stabijhounbladet... steike - Amigo er visst blitt rene aviskjendisen :o;)

16c0081.jpg

Puh - jeg er veldig stolt over lillegutten min nå i dag! banana banana

Skrevet

Jeg har vært på badetur med alle tre hundene i dag. Amigo er en skikkelig badenymfe... Selv om det ikke alltid er like elegant når han hopper uti da :P

Badetur

Sjekk uttrykket til Aika når hun går i vannet - dette var GØY.... NOT :P;)

16m2c7t.jpg

16m2dsg.jpg

Og så synes jeg dette bildet ble så søtt av meg og Amigo - skal vi danse??

16m2elh.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...