Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Jeg skal på Femundløpet i år og drar den 29/30. januar om alt går som smurt, og er tilbake igjen den 5 eller 6. februar.

Eeeer det noen snille soniser som kunne hatt henne da? Gubben kunne ha hatt henne hjemme men han jobber så ekstremt mye i begynnelsen av året nå at han rett og slett ikke har mulighet til å ta henne.

Hun blir 2 år i mai, er snill som et lam og ELSKER alt av hunder. Hun er fin på tur og elsker menneskeselskap. Hun kan være alene hjemme - hos oss har hun et avgrenset område hvor hun ligger når vi er borte, da sover hun. Vant til å være alene i 7-9 timer.

Så jeg trenger altså pass fra 30 (eventuelt 29, da jeg tror jeg drar tidlig den 30....) til 6. februar. Hadde satt STOR pris på det. Kan og betale litt om noen føler behovet for det.

Er det noe du lurer på er det bare å spørre her eller sende PM :)

IMG_3520.jpg

Skrevet

Hvor holder du til? Det st岠sikkert under bildet ditt, men sitter p堩Pad, og da kommer det ikke frem ;) Bor du i n沨eten passer vi henne gjerne :D

Guest Ulla-Britt
Skrevet

Det hadde vært veldig gøy å prøve livet med to blåøyde frøkner en liten periode. :) Men jeg har en katt da. Hvordan er hun rundt dem?

Skrevet
Hvor holder du til? Det st岠sikkert under bildet ditt, men sitter p堩Pad, og da kommer det ikke frem ;) Bor du i n沨eten passer vi henne gjerne :D

Øst for Oslo sentrum, på Tveita :) Glemte å nevne det :whistle: Det er jo et stykke unna Ski.. Jeg har hverken lappen eller bil desverre :)

Det hadde vært veldig gøy å prøve livet med to blåøyde frøkner en liten periode. :) Men jeg har en katt da. Hvordan er hun rundt dem?

Åh det hadde sikkert vært gøy! Hun var hos Jankaa ifjor vår, og da gikk det greit med kattene - de hadde noen :P Da hadde Mana lekt med dem og til og med sovet sammen med en av dem. Jeg ser for meg at det går fint, men hun er jo en ivrig sjel da, hihi. Men ikke sånn at jeg tror hun hadde spist den altså :aww:

Mana var en engel å passe sist. Men jeg tror jeg har nok med doffen i hus :-P

Hehe! Godt noen går god for henne, hihi! Hun var jo bare valpen da og er blitt roligere sånn sett. Men ja, du har nok mer enn nok med Doffen :lol:

Så hyggelig at flere vil! :D

Guest Ulla-Britt
Skrevet

Vi passer henne i alle fall gjerne hvis det skulle bli sånn. :) Viggo er vant til èn uvøren husky, så da ville han sikkert ha overlevd to.

Guest Ulla-Britt
Skrevet
Ulla-Britt, Mana er bare søt mot katter, men ikke det søteste som finnes mot bil-interiør og epletrær :lol:

Epletrær har jeg få av, men bilinteriør? Som i å tygge bort girspaken og sånn? Ingen fare. Der er det lite igjen å tygge på. Samme ulla har vært der før. :teehe:

Skrevet
Ulla-Britt, Mana er bare søt mot katter, men ikke det søteste som finnes mot bil-interiør og epletrær :lol:

:whistle: Jammen...Jammen.. Hun har da vært grei i bil med oss, men hun har ikke vært i bilen 1-2 timer alene. Det var nok derfor :P

Epletrær har jeg få av, men bilinteriør? Som i å tygge bort girspaken og sånn? Ingen fare. Der er det lite igjen å tygge på. Samme ulla har vært der før. :teehe:

:lol: Hvis du vil passe henne så kunne vi jo kanskje møttes en dag for å gå tur? For å se hvordan de tåler hverandre?

Guest Ulla-Britt
Skrevet
:lol: Hvis du vil passe henne så kunne vi jo kanskje møttes en dag for å gå tur? For å se hvordan de tåler hverandre?

Det er sikkert lurt, ja. Bare å sende en PM en dag du tenker det passer. :)

Skrevet

Ja :) Jeg jobber veldig mye for tiden, men jobber ofte på kveldstid så har tid til tur på dagtid. Men nå vet jeg ikke hvordan du jobber da, hehe. Men hvis det skulle passe en dag hadde det vært fint :)

Skrevet

Ååh hadde jeg bare visst hvordan formen min var. Skal egentlig være med som frivillig på femundløpet når det passerer tolga, men er jammen ikke sikker.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...