Gå til innhold
Hundesonen.no

Juva


Lizbeth

Recommended Posts

Skrevet

- eller Julia June som hun heter skal trimmes i morgen.

Hun ble trimmet ved 4 mnd. alder, og skal trimmes skikkelig i morgen. Det skal bli spennende.

Nå er hun en "ulldott".

Og så får jeg ikke til å poste bildet som er tatt i kveld.

Skrevet
Der var hun bare 8 uker, og kjempesøt.

Jeg kan laste opp bilder, men klarer det ikke her. :lol:

Du må bruke f.eks photobucket og legge inn link derfra. Gå inn på www.photobucket.com og registrer deg som bruker. Her kan du laste opp bilder og du kan via denne få bilder i innleggene dine her.

Mener det sto godt beskrevet hvordan du gjør det ett eller annet sted her inne??

Skrevet

Du må bruke f.eks photobucket og legge inn link derfra. Det står hvordan du gjør det øverst i trådene.

Jeg finner ingen informasjon om det.

Men jeg antar at det er det samme hvor man laster det opp fra.

Skrevet

Å så stor og skjønn hun var blitt!! Hun ser helt annerledes ut enn sist jeg så henne. Fått skikkelig skjegg nå!!

Hvor høy er hun, har du målt??

Skrevet
Å så stor og skjønn hun var blitt!! Hun ser helt annerledes ut enn sist jeg så henne. Fått skikkelig skjegg nå!!

Hun har blitt så "voksen" i utseendet. Det skal bli moro å se henne skikkelig trimmet.

Jeg vet ikke hva hun har "dopet" seg på, men hun er så behagelig rolig i kveld. Ja, i går også.

Skrevet
Nå da?

Hvis jeg lykkes nå så er det bilde av henne tatt i kveld.

Fr.jpg

Så fin hun er! Men har hun blitt mørkere? På det bildet ser hun ut til å være klar til litt action.... stemmer det? :lol:

Skrevet

Mørkere i forhold til hva? Ellers er hun vel lysere enn hun var da hun var helt liten, tror jeg.

Faktisk var hun ikke klar til fantestreker, ikke der. :lol: Hun lå faktisk og så på at jeg strevde med batteriet i kameraet, og svettet fordi vi hadde fyrt sånn.

Skrevet

Så nydelig hun er. Må innrømme at jeg ikke har vært så begeistret for schnauzere før, men etter at jeg fikk min egen lille barte-hund synes jeg de er nydelige :mrgreen:

Er det mellom schnauzer eller?

Skrevet

Nytrimmet og kald. Jeg har aldri trodd at vi skulle gå til det skritt og kjøpe "frakk" til en hund, men det har vi gjort i dag.

Juva er korttrimmet, og må ha det nå når det er så kaldt.

Trimmeren var imonert over at en 6 mnd. gammel valp sto så rolig, og vi fikk masse skryt. :lol:

5.jpg

4.jpg

3.jpg

2.jpg

6.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...