Nirm Skrevet 16. Oktober 2012 Rapporter Share Skrevet 16. Oktober 2012 Fabrikkutsalget i dette tilfellet lønner seg først når du kjøper 200kg +, du må følge med i timen. Fabrikkutsalg er sjeldent detaljhandel. Prisene sjekker jeg i dyrebutikker og hos veterinæren. Man må selvfølgelig ha rasefôret som bare er 12kg sekk osv. Prisene er ofte tett oppunder 1000,- ja. PS: Hva tror du 20kg kjeks ville kostet i 0,5kgs posjonspakninger? Nå gikk prisen opp på eskene med 100 kr uansett hvor mye man kjøper der. Kjøper man 200 kg, så får man det vel for 500 kr kassa nå (som var prisen dersom man kjøpte 100 kg i fjor). Dvs man er på en pris på 12.5 per pølse. Det er ikke langt unna prisene hos enkelte dyrebutikker når man ser på den tråden, så det er lite å spare å hente selv til å handle i de billigste butikkene. Nå synes jeg ikke V&H er dyrt i forhold til mye annet (jeg betalte jo litt over tusenlappen for 100 kg idag i 20 kg blokker), men jeg synes det var en drøy prisøkning de hadde ved nyåret for det. Siter Lenke til kommentar Del på andre sider More sharing options...
mokken Skrevet 16. Oktober 2012 Rapporter Share Skrevet 16. Oktober 2012 Uansett pølsestørrelse/mengde? 23 kr for 1 kilos pølsene. Forhandleren som jeg brukte tidligere hadde ikke 0,5 kilos pølser. For 5 kg pølsene tok han 85 kr (17 pr kg). Siter Lenke til kommentar Del på andre sider More sharing options...
Guest Kåre Lise Skrevet 16. Oktober 2012 Rapporter Share Skrevet 16. Oktober 2012 Nirm: Skal ikke si 100% sikkert at det er sånn med 0,5kg's men 5 og 20kg er det hvertfall minimum 200kg som gjelder for å få beste prisen da hjelper det lite om du bare kjøper 100kg. Siter Lenke til kommentar Del på andre sider More sharing options...
Nirm Skrevet 16. Oktober 2012 Rapporter Share Skrevet 16. Oktober 2012 Nirm: Skal ikke si 100% sikkert at det er sånn med 0,5kg's men 5 og 20kg er det hvertfall minimum 200kg som gjelder for å få beste prisen da hjelper det lite om du bare kjøper 100kg. Det er sånn med kassene med 0.5 kg pølser også. Man får mest avslag ved kjøp av 200 kg eller mer. Men som sagt, så gikk den prisen opp også med 100 kr per kasse i år. Nå sjekket jeg ikke prisene på hvor mye det kostet for 200 kg i 20 kg blokker da, siden jeg har sluttet å være grei. Men jeg trur ikke prisene på blokker har økt like mye som på kassene. Siter Lenke til kommentar Del på andre sider More sharing options...
Sprettballen Skrevet 16. Oktober 2012 Rapporter Share Skrevet 16. Oktober 2012 Det er ikke forhandler av V&H her, jeg kjøper det gjennom noen venner som kjører for å hente en eller annen plass. Jeg betaler 300 for 20 kg. Siter Lenke til kommentar Del på andre sider More sharing options...
Mollymor Skrevet 16. Oktober 2012 Rapporter Share Skrevet 16. Oktober 2012 Dyrebutikk nr 1 selger dem for kr 20,- pr 500 gr, og kr 16,- (639,-) hvis man skjøper en eske (20 kilo, 40 pølser) Dyrebutikk nr 2 selger dem for kr 16,- pr 500 gr, og kr 14,- (549,-) hvis man kjøper en eske (20 kilo, 40 pølser) Siter Lenke til kommentar Del på andre sider More sharing options...
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.