Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Uff, jeg er så redd for slike ting altså... Fikk litt panikk i går da jeg glemte tlf på lading hjemme når jeg dro på jobb. Og er helt nazi på og skru av alt elektrisk. Ca alt vertfall. Spesiellt tlf ladere.

Skrevet

Det er tragisk når slike ting skjer, og det er jo røyken omtrent alle dør av i brann (heldigvis).

Grei huskeregel er som Ida sier, aldri dra fra oppvaskmaskin og vaskemaskin i gang. Samme er at kaffetraktere, vannkokere, brødristere og slike ting skal ut av stikkontakten når de ikke er i bruk. TV skal skrues av, ikke stå på stand-by. Rett og slett skru av ting! Starter brannen i en TV som står på standby, kan man få forkortning på forsikringen også når den skal utbetales. Selvfølgelig kan ikke penger erstatte mye av det man mister, men det er kjedelig å stå på bar bakke etter en brann i tillegg.

Skrevet

Noen bekjente av oss fikk en skikkelig skrekkopplevelse da det en dag tok fyr i tørketrommelen på badet. Mannen i huset + 3 unger var hjemme, heldigvis, så han fikk ringt brannvesenet, dratt ut stikk-kontakten til trommelen og så rømt huset. Det ble store røykskader på badet og gangen deres.

Jeg spurte han ikke, men jeg har mistanker om at han har glemt å rense lo-filteret i maskinen før han satte den i gang. Er lo-filteret fullt, er det farlig, det blir for tett og overoppheting kan skje. Loen er jo rene knusket, tenner så lett som bare det. Han hadde bare slått på tørketrommelen og gått ut på kjøkkenet. Røykutviklingen og lukta var ganske kraftig før han oppdaget det.

Men etter det er jeg nøye med å aldri gå og legge meg mens vaskemaskin og tørketrommel er i gang. Jeg venter alltid til de er ferdige, så slår jeg dem helt av med bryteren før jeg legger meg. Men jeg drar ikke ut stikk-kontakten. Det blir for mye pes. Jeg tror ikke sånne ting selvantenner akkurat, når de ikke er i gang. Det er mens de står og går at sånt skjer.

Skrevet

Jeg vet hvem dette er, helt tragisk :(

Ja, helt grusomt :( Fikk helt frysninger da jeg leste det. Snakket mye med henne på utstilling i Vestnes ifjor..

Huff :(

Skrevet

Det er tragisk når slike ting skjer, og det er jo røyken omtrent alle dør av i brann (heldigvis).

Grei huskeregel er som Ida sier, aldri dra fra oppvaskmaskin og vaskemaskin i gang. Samme er at kaffetraktere, vannkokere, brødristere og slike ting skal ut av stikkontakten når de ikke er i bruk. TV skal skrues av, ikke stå på stand-by. Rett og slett skru av ting! Starter brannen i en TV som står på standby, kan man få forkortning på forsikringen også når den skal utbetales. Selvfølgelig kan ikke penger erstatte mye av det man mister, men det er kjedelig å stå på bar bakke etter en brann i tillegg.

vår tv har bare standby knapp :( så vi må alltid dra ut stikkontakten for å få skrudd tvn av ordentlig

Skrevet

vår tv har bare standby knapp :( så vi må alltid dra ut stikkontakten for å få skrudd tvn av ordentlig

Det er kommet dessverre en del av de TVene. Ser det rundt om på jobb, og det umulig å få slått de helt av... Men hva med å ha den på en kontakt med bryter? Da tar du jo strømmen til den. Aner ikke om det er bra nok ved lynnedslag, men strøm får den jo ikke, så den kan ikke selvantenne da.

Og ang kaffetraktere, så hadde jeg investert i en Moccamaster. Billigversjoner har tidvis en veldig, ehm, interessant oppførsel. Som å smelte når man bruke de, selvantenne, lage brennemerker i benkeplater mm. :P (At de går, gjemmer seg, kveiler seg fast i ting og slikt tar jeg ikke ansvar for, men så fikk kunden til slutt timere på alle kontakter da. :innocent: )

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...