Gå til innhold
Hundesonen.no

Søker etter "trener/fostermor/far" for en herlig valp!


CamillaB
 Share

Recommended Posts

Hei!

Situasjonen er kanskje litt "uvanlig", men ble tipset av en venninne at kanskje dette kunne være løsningen.

Jeg har en herlig Bichon Havanais/Frisé mix på 16 uker. Han er en gla'laks som elsker mennesker og er stort sett ukomplisert med alt og alle, både mennesker og dyr. Jeg overtok ham når han var 8 uker, noe jeg mener er litt tidlig, men oppdretteren havnet på sykehus. Han har gode linjer, men moren som er Bichon Frisé sliter altså kraftig med seperasjonsangst. Ikke at jeg vet om det er arvelig, men.

Vi bor i en stor leilighet ved Majorstuen/Frogner, men opplevde for ett par uker tilbake en ekstrem vannlekkasje grunnet dårlig drenering rundt bygget. "Heldigvis" var ikke jeg, hunden eller samboeren min hjemme når dette skjedde, men vi kom altså hjem til et svømmebasseng. Resultatet av dette er at gulvet hos oss må rives opp, grunnmuren må tørkes og gulvet må legges på nytt. De må også rive noe av veggen pga mugg/fuktighet. Alt i alt vil dette ta minimum 3 uker, kanskje mer.

Hotellet vi fikk av forsikringsselskapet godtar ikke hunder på lang sikt da forsikringen stod på min samboer og hunden er min. De har godtatt at vi har ham der i noen dager. Uansett syntes jeg ikke et hotell er helt passende for en hund så lenge. Vi er også på et relativt "kritisk" stadie i hjemme-alene treningen, og ønsker at dette skal fortsette.

For å gjøre en veldig lang historie kort, er jeg på utkikk etter noen som ønsker å være "fostermamma/pappa" eller trener for valpen vår i de ukene det gjelder. Vi sørger selvfølgelig for mat/utstyr/leker, og dersom det ønskes penger i tillegg er vi selvfølgelig åpne for det da vi forstår ting ikke er gratis. Han er også fullforsikret gjennom Agria.

Jeg presiserer igjen at dette først og fremst gjelder at valpen må følges opp og trenes i forbindelse med seprasjon. Ønsker derfor at du har god erfaring med dette. Det er ikke ønskelig at han plasseres med andre hunder når han er alene da vi ikke har mulighet til å skaffe oss en hund til. Ellers er det intet problem at han daglig omgåes andre hunder, han er godt sosialisert.

Som sagt, en litt uvanlig henvendelse :-)

Ta gjerne kontakt om du ønsker å vite mer om hunden, han er en veldig enkel hund å ha rundt seg, sover hele natten og er så si tørr (sier i fra når han må ut.)

Vi må ut av leiligheten mandag 23. Juli, men han blir med oss til vi finner en løsning for ham.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dere trenger altså noen som kan passe valpen deres i minst tre uker mens leiligheten deres blir renovert etter vannskader? Det ville kostet minst 7000 kroner å ha ham på hundepensjonat i tilsvarende periode. Dere forventer i tillegg at han skal trenes, eller det er jo naturlig at man øver på de tingene en valp bør øve på i den alderen, noe et pensjonat skjelden har ressurser til. Dere har jo nettopp fått ham selv og det er en litt sårbar tid i valpens liv. Jeg ville gjort det jeg kunne for å beholde ham selv. Flytt inn hos venner, lei en hytte på en campingplass, whatever it takes :) Lykke til!

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan jeg spørre hvilken medisin hun gikk på? Har selv en hund på 3 år som allerede har fått påvist alvorlig grad av HD. Gått fast på Previcox hittil, men synes virkningen kan diskuteres. Ønsker gjerne innspill på smertestillende - ev injeksjonsbehandlinger som gir tilstrekkelig med lindring uten noe særlig bivirkninger. Vet en del av smertestillende som blir forskrevet i behandling HD og artrose blant annet er  NSAIDS som igjen gir ofte belastning på lever, og nyre over tid. Synes det er vanskelig å finne rette behandlingen da hunden er relativt ung.
    • Du kan nok ta det helt med ro ang. rosa nese.  Jeg har hatt flere valper med rosa nese og de har blitt fullpigmentert fram mot leveringstid, noen litt senere, men sorte har de blitt.
    • Da er han jo ung, på godt og vondt, og kan formes mye. Kurs er uansett gøy og lærerikt.
    • Har litt erfaring med Japansk spisshund. Pelsstell: De 2 første jeg hadde slapp pels 2 ganger i året, hvor mesteparten av pelsen kom ut på veldig kort tid. Endel børsting da, men lite pelsstell ellers. Han jeg har nå gjør ikke det, men har de vanlige røytepriodene vår og høst.  Han krever ikke veldig mye pelsstell utenom røyteperiodene, pleier å børste ham når den blir badet. Anbefaler en hundeblåser for å lette pelsstellet og greit å få tørket dem når de har blitt dusjet.   Aktivitetsnivå: De er med på det meste men mine har egentlig ikke krevd mye. Stort sett fornøyd bare de får en god tur hver dag. Mine har også drevet med alt fra ID-spor til agility og kost seg med det. Lydnivå: Veldig induvidielt, men spisshunder er jo kjent for å ha litt lyd. Mine 2 siste har varslet når det kommer noen, noen ganger men ikke så ofte når noen har gått forbi, men jeg har flere hunder, bla en sheltie som bjeffer for alt så hvor mye lyd det ville vært uten ham vet jeg ikke. Første min bjeffet bare når noen ringte på. Min er stort sett rolig på hotell, når det bare er ham eller med den andre roligere sheltien min. Sjelden de bjeffer hele tiden, har bodd på motell med mange andre japanske spisshunder og ingen av de står å bjeffer hele døgnet. Vet det er flere i JS miljøet som har med sine på båt uten problemer.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...