Gå til innhold
Hundesonen.no

Asti og Uta trenger pass


Margrete
 Share

Recommended Posts

St.Hans helgen skal jeg i bryllup og trenger pass til Uta og Asti. Jeg trenger noen som har ei tispe eller flere. Asti kan være utfordrende på sin egen rare og artige måte, Han er på ingen måte slem. Personen som skal passe, må være trygg og hundevant. Skal se han er uten nykker når jeg ikke er der :P

Jeg bor i Oslo, så helst ikke så langt unna :)

Håper noen tør ta utfordringen :P

Edit: Helst ikke hannhunder. Han er helt ok, men kan utfordre litt

Endret av Margrete
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kan, men bor jo i Bergen. Fikk i hvert fall bumpet tråden da :innocent:

Takk for bumping :P

Snusken får ikke Uta for seg selv. Det er nemlig mange som vil ha henne alene, men det er på en måte Asti som ingen vil passe :icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åååh verdens fineste schæffiser! :wub: Jeg viiiiiiiiiiiiiil! Men jeg har to gutter og befinner meg nok på tolga. Heldige de som får låne Uta som sofakoser :wub:

Jah, håper hundevennen orker... jeg har grime og bur til han og lønn til person *lokke*.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Om han er trygg på seg selv og ikke en svak sjel så. Han går fint med Tøfflus sin hannhund på 7. Vi kan jo møtes og "teste"?

Det kan vi jo gjøre. Han her er trygg på seg selv, har ei ganske lang lunte hvor han signaliserer gradvis om hva han mener ;)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg vet ikke hvordan jeg er før i juni, men er jeg oppegående osv kan de nok være her. men det vet jeg jo ikke

Jeg er jo bare helt fjern i dag. Juni er det jo faktisk! Jeg tenkte pinsen som jeg allerede tok feil med at jeg antok det var neste helg! *klask i panna*

:innocent:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er jo bare helt fjern i dag. Juni er det jo faktisk! Jeg tenkte pinsen som jeg allerede tok feil med at jeg antok det var neste helg! *klask i panna*

:innocent:

Dumma!

Jeg kan, med all sannsynlighet. Hvis Rak er på Tolga med hunder så trenger de ikke begrenses til min del heller. :)

Snille deg! Kan jeg ha deg i bakhånd om ingen andre litt nærmere dukker opp? Med mindre du vil ha Oslo-ferie da? Lettere å sette deg på toget til meg, enn mine på toget til deg :P Billett blir betalt og leilighet er til disp i kjelleren :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Snille deg! Kan jeg ha deg i bakhånd om ingen andre litt nærmere dukker opp? Med mindre du vil ha Oslo-ferie da? Lettere å sette deg på toget til meg, enn mine på toget til deg :P Billett blir betalt og leilighet er til disp i kjelleren :)

Jepp, kan flyttes på jeg. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det store spørsmålet er jo om du orker. Her er det jo ikke noen hage og de bør ut på tur... Orker du, tar jeg mer enn gjerne i mot tilbudet!

Det spørs jo hvordan de er på tur og hvor mye de må ha. Sånn sett hadde det selvsagt vært greiere om de var her, så de ihvertfall får vært ute om formen krasjer. Vi kan jo ta det på PM?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
    • 4 år gammel engelsk setter vil tidvis ikke gå på tur... Selv i svært sakte gå-tempo kan han finne på å sette seg ned midt i turløypa og setter frembeina i bakken demonstrativt. Hvis jeg kobler han løs og begynner å gå - dilter han til slutt etter på god avstand. Når han setter seg ned og jeg ber han komme, kommer han tuslende saaakte med bøyd hode. Så kan vi kanskje gå 100m i svært sakte tempo før det samme skjer igjen... Det pussige er at andre dager kan han ligge i selen og dra 2t på tur uten problemer. Akkurat som hodet er skrudd på den ene dagen, og ikke den andre. Han er undersøkt av veterinær og det er ikke noe galt fysiologisk. Så problemet sitter nok i toppetasjen... Noen som har vært borti noe liknende?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...