Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

10 grunner til å kjøpe boerboel:

1. Du elsker sikkel

2. Fislukt er digg og raping er kult

3. Du liker å ha 70 kg i fanget

4. Du synes det er koselig når det kommet et digert hode med masse sikkel og plasserer seg på tastaturet ditt

5. Du liker å bli ignorert

6. Du liker å ta imot 70 kg i fart

7. Du blir glad hver gang du blir "kvitt" maten på kjøkkenbenken

8. Du liker å ligge i sofaen og kose og elsker det når hunden fiser, går og lar deg være igjen i fislukta

9. Du synes det er kjekt at hunden er så tung og sta at det er umulig å flytte på den mot dens vilje

10. Du synes snorking er behagelig bakgrunnsstøy

Vakke det sånn man skulle gjøre det da? ;)

  • Like 1
Skrevet

Ikke kjøp schæferhund hvis du ikke vil at den skal:

1) passe på huset

2) passe på deg

3) passe på maten sin

4) passe på lekene sine

5) passe på møblene dine

6) passe på bilen din

7) passe på skoene dine

8) passe på ungene dine

9) passe på hvem som passerer forbi på gaten

10) passer på at andre hunder ikke får det som de vil

Skrevet

1. Ikke kjøp mops om du ikke takler snorking/stønning/mumling/sukking/stønning...

2. Ikke kjøp mops om du ikke takler å få litt hundespytt i fjeset (de har som hobby å stå oppetterfolk og kose for så "nyse" )

3. Ikke kjøp mops om du har planer om å gå syvfjellsturen daglig. Det er en livlig rase, men ingen racerhund.

4. Ikke kjøp mops om du er bløthjertet, de greier stirre til seg det meste mens de legger ørene lagt fremover og skakker på hodet.

5. Ikke kjøp mops om du har store planer innen lydighet. De gjør ikke en dritt uten MASSE godis.

6. Ikke kjøp mops om du ikke har planer om å virkelig inkludere den i "flokken" det er ett kosedyr som elsker å være med eieren overalt. De vil helst sitte/sove oppå bena dine, og elsker å dele puten din med deg.

7. Ikke kjøp mops om du har problemer med å gå på do når noen STIRRER på deg, en mops kan virkelig GLANE i rette øyeblikk.

8. Ikke kjøp mops om du ikke vil ha deg en god latter daglig, det er en klovnehund som finner på morrostreker og tulleting hele tiden. De er rett og slett det jeg ville klassifisert som "lite seriøse" ;)

9. Ikke kjøp mops om du vil ha en hund med synlige ribben som på en mynde, de skal være slanke, men cobby.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...