Gå til innhold
Hundesonen.no

hd- røntgen


Recommended Posts

Hei.

Jeg har i det siste merket at bikkja mi er litt "stiv" i bakbeina når han går. Selv ser det ikke ut som han kan ha vondt, ettersom han spretter rundt som en kengeru.

Kan dette være tegn på hd? Skal selv til vet i dag, og skal sjekke det da, men tenkte å høre litt her.

Han er 13 mnd og blanding av border collie og labrador.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har ha alltid gått sånn?

Det er en del hunder som har litt stiv gange på bakbena. Uten at det er noe galt. Jeg legger ihvertfall merke til det rett som det er,å hundene er ihvertfall friske og raske :)

Men om det er noe han nylig har begyt med,så hadde jeg sjekket det opp. Og røntgen er kanskje greit å ta på hunden uansett.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Snusmumrikk

Det kan være et tegn på HD, og det kan ikke :hmm: Men om en så ung hund er stiv i bakparten, ville jeg definitivt tatt en tur til veterinær og fått rønka og skjekka han skikkelig. At han hopper og spretter trenger ikke ha noe å si. Hunder er ikke alltid så fornuftige. Mange hunder med smerter kan finne på å overkompensere med å bli hypre og sprette rundt. Men som sakt; det trenger ikke være det heller. Få han rønka og skjekka ut du :) Han er jo i rett alder til at han bør rønkes uansett.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...