Gå til innhold
Hundesonen.no

Tur i nærheten av Melsom gartnerskole sak i Stokke


Recommended Posts

Skrevet

Hei og hopp :)

Jeg er ikke veldig kjent i Stokke, men vethor den gartner skolen ligger hen, og i morgen skal jeg på ag med hunden i nærheten av det, og tenkte å få gått en tur i området før kurset begynner. Men er det noe sted å gå der? Jeg vil ikke traske langs bilveien. Kan noen hjelpe meg med dette mon tro? :) har bil så kan kjøre litt for egnet sted, men ikke veldig langt og avansert da jeg ikke er super duper på å finne frem med bil og da blir jeg bare super stressa :P

Den gartnerskolen heter vel Gjennestad egentlig... :P

Skrevet

Gjennestad vet jeg ikke om noe turområder da det ligger rett ved den gamle hovedveien, men melsom landbrukskole har mange nydelige turområder :)

Er det flere sånne skoler der? Trodde det var en stor med alt samlet jeg, så kjent er jeg der :P hvor ligger landbruksskolen da? Vet om den skolen som ligger ved veien, for der har jeg busset for bye mange ganger tidligere :)

Edit: er det ikke en bøkeskog eller noe nesten i sentrum? Kan man gå tur der, for dit finner jeg også frem :)

Guest Kåre Lise
Skrevet

Jeg har parkert ved skolen, den er vel skiltet tror jeg, bokelundveien på kartet. Ellers kan du kjøre inn Moaveien og parkere ved gården der midt i bokemoa. Det er IKKE store forhold det her så det finner du ut av. :)

God tur, hva kurs skal du på?

Skrevet

Jeg har parkert ved skolen, den er vel skiltet tror jeg, bokelundveien på kartet. Ellers kan du kjøre inn Moaveien og parkere ved gården der midt i bokemoa. Det er IKKE store forhold det her så det finner du ut av. :)

God tur, hva kurs skal du på?

Vet at det ikke er storeformål der, harplutselig vært gjennom stokke på biltur :P også hadde jeg oppkjøringen min der for noen årsiden.. Så finner nok frem, skal møte ei annen på gartnerskolen, kan bilene stå der mon tro? Da kan vi tusle derfra.

Vi skal på agility kurs :D

Skrevet

Jeg har også vært på kurs på gjennestad :)

Men hvis du skal på agility kurs, så hadde jeg bare tuslet litt rundt i området rundt drivhusene jeg...og heller spare hundens energi til agility kurset :)

Skrevet

Jeg har også vært på kurs på gjennestad :)

Men hvis du skal på agility kurs, så hadde jeg bare tuslet litt rundt i området rundt drivhusene jeg...og heller spare hundens energi til agility kurset :)

kurse er ikke på Gjennestad, er ved Krizoo. :)

det er første gangen, så det er teori først, og så litt trening med hundene på slutten, så vi skal ture litt med de først, det blir lenge nok for de å vente til teori biten er over :P

så svaret ditt etter jeg hadde postet papillion, ikke med Gi Labb, men Lydig. holder Gi labb kurs på denne kanten også? har bare sett at de er ved bakkenteigen..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...