Gå til innhold
Hundesonen.no

Titt tei =)


Beautina
 Share

Recommended Posts

Ble medlem av Hundesonen i går, og har foreløbig fått veldig gode inntrykk av siden :) Alle her virker som om de er veldig glade i hunder og veldig kunnskapsrike! Noe som er veldig bra:)

Jeg er en jente på 19, snart 20 år, og jeg fikk min første hund når jeg var 7 år gammel :) Det var en liten blandingstass som het Tassen :D Veeldig søt og masse pels :D Senere begynte familien min med oppdrett av border collie, og bodde så og si på en BC kennel :P Veeldig lærerikt og fikk masse erfaring om selve rasen, gjeting, lydighet, agility og hundehold generelt. Drev på med dette i ca 6 år, da vi måtte flytte og kunne ikke ha med alle hundene :( Jeg har fortsatt 2 BC som er "mine" (står på mitt navn) som bor hos faren min, siden han elsker å ta dem med ut i villmarka :) De heter Nixx og Tuva, søsken så klart ;)

Min første BC het Crazy, suuuper hund med masse personlighet! Hun var det kjæreste jeg noen gang hadde hatt, og vi fant på masse masse ting sammen! Dessverre fikk Crazy en fæl magesykdom som gjorde at hun ble veldig tynn og ikke klarte å få i seg næring, så hun ble borte fra oss i april 2010..

Etter at vi hadde drevet denne "kennelen" flyttet jeg hjemmefra, og fikk meg en liten chi gutt på tre bein som vi adopterte :) Han var den søteste gutten, men døde for ca et halvt år siden, da han ble angrepet av en annen hund som gikk løs :(

Nå er jeg og min samboer stolte eiere av ei lita chi tispe, med navn Beauty :heart: Hun er vår lille solstråle, som alltid er like glad uansett :heart: Beauty ble kjøpt fra Litauen i januar, og har siden det bodd med oss :) Planen er å bruke hun til utstilling og kanskje i avl hvis alt utvikler seg den riktige veien ;)

Vi har også to katter, Carlos og Maya :D:heart:

Legger ved noen bilder :)

post-11012-0-35192400-1335188732.jpg

BC tispa mi, Tuva :)

post-11012-0-05797800-1335188781.jpg

Crazy, første BC min :heart: Også mammaen til Nixx og Tuva :)

post-11012-0-92210000-1335188809.jpg

Nixx :) ekte gladgutt!

post-11012-0-62741600-1335188904.jpg

Dette er meg :P

post-11012-0-43635300-1335189049_thumb.j

Første chi gutten min :)

post-11012-0-07108000-1335189140_thumb.j

Dette er Maya og Carlos ;)

post-11012-0-05601600-1335189385_thumb.j

Dronninga sjølv <3 Beauty :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...