Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg føler jeg stadig vekk lager tråder hvor jeg spør etter gavetips, jeg. :P Men de hjelper meg som oftest inn på sporet av en super gave, så da lager jeg en tråd til. Denne gangen har jeg to forskjellige anledninger jeg skal kjøpe til:

- Pappas femtiårsdag: Han fyller år på torsdag, men jeg skal overrekke gaven helga om halvannen uke. Det betyr at det ikke kan være noe romstort (vi skal begge fly med små trillekofferter liksom), og at jeg må kunne kjøpe det i Ås/Ski/Oslo f.eks. neste uke uten problemer. Alternativt kan jeg bestille noe på nettet og få det sendt til ham, det er jo litt mer lettvint, men det er langt hyggeligere å overrekke gaven direkte. Han er vel egentlig en nokså typisk femtiåring - alt for lite tid, men glad i friluftsliv, å lese og å koble av med å gjøre praktiske ting (f.eks. jobbe i skogen eller kløyve ved). Det han eventuelt måtte trenge av friluftsutstyr i min prisklasse (jeg tenker opp mot ca. 500) kjøper han selv når behovet dukker opp, og jeg skulle helst gitt noe litt mer personlig enn en bok eller cd, egentlig. Men hva? Noen tips?

- Min søsters bryllup: Hun skal gifte seg i begynnelsen av juni, så her er det litt lengre tidsskjema. Jeg er forlover og må komme med en brukbar gave, selv om jeg ikke har evigstort budsjett. Ca. 1000 kroner tenker jeg å legge i bryllupsgave til min søster og kommende svoger. Hun er student og han jobber. De leier en leilighet i Oslo. I likhet med meg har hun fryktelig mange ting. :lol: Hvis jeg skal kjøpe noe huslig må det derfor bli noe av god kvalitet som gjerne er litt tidløst, så de kan ha det noen år. Jeg har for eksempel vurdert å gi type Rørospledd. Til disse to kan jeg vel alltids komme opp med en del ideer, så jeg lurer vel egentlig mer på hva som er vanlig/greit/akseptabelt/forventet å gi i bryllupsgave. Vil det være ok med en slags opplevelsesgave? Hvor personlig kan man være? Går det an å gi gave til hver av dem eller "må" man gi noe som begge to kan få nøyaktig like stor glede av og som de bare kan bruke sammen, på en måte.

Skrevet

Femtiårsgave har jeg ingen innspill til dessverre, sånt er helt umulig :lol: Men bryllupsgave! Opplevelsesgave er helt fantastisk :) Man får så mange ting, og et dytt i baken til å virkelig få gjort noe sammen er uvurderlig :) Jeg hørte om noen som fikk 12 gavekort - ett for hver måned det første året av ekteskapet, hvor det var ting som gjorde at de fikk satt av litt ekstra tid til hverandre. F.eks kinobilletter en måned, gavekort på hjemmelaget middag en måned og så videre. Men det er muligens litt mer for vennegjengen ... Men jeg synes iallefall du skal kjøre på når det gjelder opplevelsesgave, det er supert!

  • 1 month later...
Skrevet

Nå er det mindre enn en måned til bryllupet og jeg har fremdeles ikke funnet gave. Jeg vil gjerne gi noe som er litt annerledes, som jeg ikke tror de ville funnet på/tatt seg råd til å kjøpe selv, og som heller ingen av de andre gjestene i bryllupet (vi er ikke så veldig mange altså, vi blir rundt tjue) vil kunne finne på å kjøpe. Jeg vil ikke gi Hardangerbestikk eller grytesett, liksom. Så da lurer jeg på, er det helteit å gi et Polaroid-kamera i gave?

Det er et par på 24 og 25 liksom. De skal for eksempel på interrail i sommer (det er bryllupsreisen, det sier kanskje litt om hva slags type folk dette er, de reiser ikke på eksklusiv bryllupsreise til Maldivene), og jeg tror de ville synes at det er kult. Det blir en gave som begge to kan bruke, og det er en gave som kan vare i flere år.

Skrevet

Uff, jeg kunne ønske jeg hadde en haug med gode ideer til deg, men jeg sliter med samme problemsstilling selv: en 60-årsdag og et bryllup, hehe.

Jeg synes slett ikke at et et polaroidkamera er en dum idé, men om de har gode kameratelefoner eller gode digitalkameraer så kunne det kanskje blitt litt overflødig? En venn av meg har et polaroidkamera og det har blitt mange morsomme bilder og gode minner av det i alle fall. :)

Skrevet

De har et helt ok kompaktkamera og søsteren min har et middelmådig mobilkamera. Hun har hatt speilrefleks før, men det er ødelagt, og hun ønsker seg egentlig nytt, men det blir litt over min prisklasse, hehe.

Jeg har både godt speilrefleks og ok mobilkamera, men jeg syns allikevel det er veldig gøy med engangskamera, for eksempel. Det er noe eget med bilder på papir. :) Jeg får tenke litt på det. Jeg kommer liksom ikke på så veldig mye annet som både kan falle i smak, som jeg kan tenke meg å gi og som passer til min prisklasse...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...