Gå til innhold
Hundesonen.no

Kondomdress til liten hund


Recommended Posts

Etter nok en påske der Ganzie brukte mye tid på å se slik ut:

522176_331698030218687_100001354773150_839348_583749993_n.jpg

...og jeg brukte mye tid på å fjerne klumper og tine hund, så har jeg bestemt at nå er det nok, nå skal vi ha kondomdress.

Problemet er at Ganzie er litt "vanskapt" virker det som. Nå noe er langt nok i ryggen så er det altfor langt i beina, og er det langt nok i beina så er det altfor kort i ryggen.

Spørsmålet er da: Vet dere om noen som syr gode dresser etter mål? Helst type kondomdress eller annet som ikke gjør at pelsen tover seg under dressen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vet desverre ikke om noen steder der de syr kondom dresser hvor pelsen ikke toves under,men det jeg gjør med min sheltie når det er under -5 kalde så smører jeg bare litt matolje der snøen pleier og klumpe seg..Og da fester ikke snøen seg i det hele tatt og ikke er det mye olje igjen i pelsen heller når vi kommer hjem fra tur :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for svar :) Jeg burde ha nevnt at matolje har jeg prøvd, men det funker ikke på pelsen til Ganzie. Hun har en tynn og silkeaktig pels, særlig på beina, så oljen hjalp ikke. Det funket fint på vår andre sheltie, men ikke på Ganzie :hmm:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...