Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Endelig er valpene jeg har venta på så lenge, kommet. :banana:

De kom natt til lørdag 17. mars, så før 17. mai har jeg valpen i hus. Gleder meg veldig.

Nå skal handlelista frem og jeg skal sjekke hva jeg trenger...

Blir 8 lange uker.

Guest Yellow
Skrevet

Åh, så spennende!

De 8 ukene blir nok lange, men verdt det tilslutt. :D

Håper på masse oppdateringer og valpebilder om du skal på besøk. Finnes ikke noe søtere enn små Bichon-valper. :innocent:

Skrevet

Jeg har aldri lagt ut bilder, men skal prøve når jeg har fått tatt bilder.

Damen som eier hundene er sjuk, så hun vil ikke ha besøk på en stund, og det forstår jeg godt.

Fikk snakke med henne i helga på hundeutstillinga i Harstad, og alle valpene var fine, 6 i tallet.

Og takk for lykkeønskninger... Jeg er i fyr og flamme...

Skrevet

Åh, så spennende :)

Jeg har nå ventet i 7 uker og 3 dager (4 dager igjen!) på min valp og de første syv ukene gikk fakisk mye greiere enn jeg hadde fryktet. De siste tre dagene derimot, virker som om har vart i tre uker, og verre blir det nok de neste par dagene.... ;)

Skrevet

Strengt tatt, så har jeg venta siden august i fjor, så de siste 8 ukene går sikkert fort.... Håper jeg da.

Blir koselig for deg å få valpen nå før påske... gratulerer til deg Annegru.

Skrevet

Takker takker.

Fikk bilder på mobilen i dag, men vet ikke hvordan en legger til bilder her, så det må jeg finne ut av.

Blir spennende med valp igjen, er leenge siden sist...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...