Gå til innhold
Hundesonen.no

Planlegging av tattovering.


ipadda
 Share

Recommended Posts

Jeg tenker på å gjøre realitet av en lang lang drøm, eller, dvs - den har endret seg ganske mye i løpet av de siste 2 årene. Jeg har alltid drømt om ny tattovering, å gjerne av betydning.

Da Bella Vita ble født, fikk hun navnet La Bella Vita - dette betyr det gode liv, og navnet har jeg spart til riktig hund siden jeg bestemte meg for å få flere hunder. Bella Vita er så absolutt rette hunden til å hete det hun heter. Jeg har blitt enormt knyttet til denne hunden, på en helt ubeskrivelig måte. Jeg er veldig glad i de andre hundene mine også selvsagt, men ingen - absolutt ingen - kan måle seg med min gode Bella Vita. Det faller derfor naturlig for meg at teksten skal inneholde navnet hennes - altså - LA BELLA VITA.

Jeg tenker at jeg i første omgang skal starte med å tattovere navnet. Dette har betydning for meg på flere måter - settningens betydning i seg selv "Det gode liv", det er en link til min italienske side,og det er knyttet til hunden min. Alt i en smekk, liksom.

Etterhvert har jeg planer (men da skal jeg søren meg finne en skikkelig dyktig tattovør) om å utvide med hodebilde (altså portrett) av Bella Vita - og siden ønsker jeg rett å slett omrisset av hunden oppstillt - jeg har det veldig klart for meg i hodet hvordan jeg ønsker det - nå starter prosessen med å få noen andre til å forstå det også :lol:

Er det noen som har noen tattovører å anbefale, gjerne i stavanger området, men jeg har ikke dårlig tid, å sparer gjerne for å reise å ta også (LA å sånt blir for langt å dyrt, selvsagt).

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Ser at inegen har svart deg, men her kommer et sent svar...

Så bra at du har planlagt dette nøye! Jeg elsker tatisser (har vel...tja-et to-sifra antall sjøl) :heart:

Om du vil ha en som er utrolig dyktig, spessielt på portrett(virklighet) sort/hvitt så anbefaler jeg deg electric-Linda (men hun holder til i moss) Har selv en liten sak fra henne, jeg får liksom ikke skryti nok av hu...aldri-aldri hørt noe negativt om henne! Et pluss er jo at hun har vunnet flere priser.

Ta å google henne om det er av interesse, du finner nok mye, mye stoff om henne. Hun har eget studi i Moss, som sagt...men det er verdt den veien om du skulle like arbeidet hennes :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...