Gå til innhold
Hundesonen.no

Marte og Kiwi sier hello to dogzone! :D


LadyBird86
 Share

Recommended Posts

Hei her er vi, voff voff! :-)

- Og vi er to damer; en dame på 25 år og en liten frøken på 10 mnd som lever sammen i Trondheim. Jeg fant hundesonen.no i går og syntes øyeblikkelig at dette var en genial side. Jeg har lenge lett etter en side hvor jeg kan komme i kontakt med andre hundefolk, og hvor jeg kan snakke med andre om ting som omhandler hund.

KIWI er en nydelig krysningshund. Oppdretteren påstår at hun er en blanding mellom labrador og golden retriever, men jeg er litt usikker ifht fargene hennes. Søskenene hennes var helt golden-gule. Men hun har uansett lynnet til begge de to rasene, er snill, imøtekommende og veldig tillitsfull til både fremmede, barn og hunder. Hun er ekstremt leken, men samtidig en veldig rolig hund som lett slår seg til ro på nye plasser. Hun er nysgjerrig og lurer veldig på ting hun ikke vet hva er, som søppeldunker i mørket, store steiner etc. En utrolig komisk hund! :-D

Jeg og Kiwi har nettopp flyttet for oss selv etter at jeg ble singel rett før jul, og det dukker opp mange utfordringer i den sammenheng, nesten hver dag. Jeg jobber 75 % som sykepleier og har dilemmaer med å få nok tid til Kiwi. Håper jeg kan få noen tips og gode råd her inne på denne siden hvordan jeg kan løse den knuten :)

Hilsen Marte og Kiwi <3

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei, velkommen hit!

Nydelig hund! Ser ut som den har noe annet i seg også ja, pga tegningene :)

Hihi, ja det er litt vanskelig å vite, i grunn.. Så faren, og det var en ren, svart labrador, men har ikke sett mammaen.... Men som sagt, de andre valpene var helt gule.. Veldig rart, men det betyr ingenting for meg, men hadde vært morsomt å visst, ja :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hihi, ja det er litt vanskelig å vite, i grunn.. Så faren, og det var en ren, svart labrador, men har ikke sett mammaen.... Men som sagt, de andre valpene var helt gule.. Veldig rart, men det betyr ingenting for meg, men hadde vært morsomt å visst, ja :)

Ja, er litt artig å vite sånt :D Kan være mye rart som er iblandet, er endel hunder om har black & tan tegninger.

Skikkelig vakker da :heart:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...