Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Et familiemedlem fyller 60 år, og hva gir man så i bursdagsgave? :gaah: Vil gjerne gi noe personlig, og det kan fint ta tid å skaffe da det er en god stund igjen til den store dagen. Det kan koste litt også, men jeg er tross alt fattig student så jeg kan ikke betale hva som helst.

Noen som har ideer? :ide: Hva har dere gitt til familiemedlemmer og venner til slike anledninger?

Skrevet

Kommer helt an på hvem det er i familien, men er det i nær familie er det alltid koselig å få et ordentlig bilde forstørret og og rammet inn av deg/ og andre familiemedlemmer?

Skrevet

Takker for innspill. Det er nær familie så en fotogave er intet dumt forslag. Spørs om jeg har noen fine bilder å bruke dog. :P Kinobilletter eller teaterbillett f.eks. blir litt lite i seg selv, men hadde jo vært fint i kombinasjon med noe annet. :)

Hmmm. Skal ikke være lett, men jeg har i alle fall god tid å tenke på det.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...