Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg støtter regnskogfonet, jeg :)

Hadde jeg hatt mer å gi hadde jeg støttet flere.

Kunne tenke meg å støttet norsk dyrebeskyttelse og litt sånn innen- riks organisasjoner.

Av og til kunne jeg også trengt litt støtte...

  • Like 1
Skrevet

Familien har vært planfaddere i mange år.

Vi gir alltid til frelsesarmeen til jul (i år kjøpte vi også noen store poser med gaver til barn som de kunne gi ut sammen med mat-eskene)

Jeg pleier å kjøpe "opptrening av minehund" via Norsk Folkehjelp til jul

Ellers varierer det litt, hender jeg kjøper =Oslo ovs.

  • Like 1
Skrevet

Jeg har valgt en hjertesak jeg støtter og det er Norsk Luftambulanse, De har fått min økonomiske støtte årlig nå

i hele 17 år i år. Er støttemedlem der og har meldt inn familien også. Noen ganger støtter jeg dem litt ekstra også, når de har innsamlinger, som når de f.eks. ønsket støtte til nye hjertestartere til helikopterne sine.

Takket være Norsk Luftambulanse reddes det liv, selv når ulykken rammer på ufremkommelige og fjerntliggende steder så kommer hjelpen raskt frem med helikoptere.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...